Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci zatrzymali sprawców napadu na jubilera w Karpaczu

Wtorek, 2 kwietnia 2013, 10:02
Aktualizacja: Środa, 3 kwietnia 2013, 7:43
Autor: 112
Region: Policjanci zatrzymali sprawców napadu na jubilera w Karpaczu
Fot. KMP Jelenia Góra
Jeleniogórscy policjanci ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn, którzy sterroryzowali pracownicę sklepu jubilerskiego, pobili ją, a następnie ukradli wyroby ze złota. Po przedstawieniu im zarzutów w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze, trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych, a jeden został objęty dozorem policyjnym. Grozi im do 12. lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali czterech mieszkańców powiatu legnickiego w wieku od 29 do 55 lat, którzy podejrzani są o rozbój.

Mężczyźni zostali zatrzymani 28. marca br. w ich miejscach zamieszkania w powiecie legnickim. Trzech z nich, następnego dnia po przedstawieniu im zarzutów w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zostało tymczasowo aresztowanych, a jeden został oddany pod dozór policji.

- Jak ustalili funkcjonariusze, do napadu doszło 5. października 2012 roku około godziny 14.15 w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja. Do sklepu weszło trzech napastników, jeden z nich przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował pracownicę sklepu, a następnie ją pobił. Bandyci rozbili gabloty, w których znajdowały się najdroższe wyroby ze złota. Ich łupem padło łącznie kilkanaście palet biżuterii. Straty oszacowano na kilkaset tysięcy złotych. Sprawcy uciekli przez okno na zapleczu. Na zewnątrz czekał na nich czwarty z mężczyzn, który kierował pojazdem, którym uciekli z miejsca zdarzenia – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1010
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group