Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2698
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci zablokowali Warszawę, ale nie telefony

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 grudnia 2009, 12:07
Aktualizacja: 12:18
Autor: Mar
Fot. Mar
Blisko 5 tysięcy policjantów wybrało się do Warszawy na demonstrację przeciwko cięciom w policyjnym budżecie. Wśród nich jest też ekipa funkcjonariuszy z Jeleniej Góry. Mieszkańcy Jeleniej Góry, którzy chcieli załatwić swoją sprawę w komendzie słyszeli komunikat – numer niedostępny, uszkodzony lub za krótki.

- Czy to znaczy, że część policjantów pojechała protestować, a ci którzy zostali w Jeleniej Górze, zastosowali taką formę protestu? – pytała wzburzona czytelniczka naszego portalu – mam pilną sprawę do załatwienia i do żadnego działu nie mogę się dodzwonić.

- W żadnym wypadku nie jest to forma protestu – wyjaśnia oficer dyżurny komendy miejskiej w Jeleniej Górze – wysiadła nasza centrala telefoniczna z winy telekomunikacji i w tej chwili trwają prace przy jej uruchomieniu. Niestety, większość telefonów jest w tej chwili niedostępna. W pilnej potrzebie można do nas dzwonić na numer 112 lub 997 i jeśli będzie taka możliwość, będziemy łączyć z numerami wewnętrznymi. Przepraszamy wszystkich za niedogodność i zapewniamy że nie ma to żadnego związku z dzisiejszym protestem w Warszawie.

A w stolicy funkcjonariusze protestują przeciwko cięciom w budżecie policji. Według nich sięgają one już 1,5 miliarda złotych. Idea masowej demonstracji narodziła się w internecie, na policyjnym forum.
- Protest jest konieczny. Rząd tylko psuje policję. Zapowiada niekorzystne zmiany w ustawie emerytalnej, stale tnie finanse - uważa Antoni Duda, przewodniczący policyjnej „Solidarności".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~IDIOTYZM 1-12-2009 14:04
"W pilnej potrzebie można do nas dzwonić na numer 112 lub 997 i jeśli będzie taka możliwość, będziemy łączyć z numerami wewnętrznymi." W ten sposób uczymy ludzi korzystać z numerów alarmowych, do spraw nie alarmowych. Ponadto jeżeli ktoś przeczyta taka informację i zadzwoni na numer 112 z telefonu stacjonarnego to dodzwoni się do STRAZY POŻARNEJ blokując w ten sposób numer alarmowy, nie mając żadnych szans na połączenie go z numerem wewnętrznym policji. Ludzie ! Myślny - to nie boli !!!
~paradise 1-12-2009 14:07
Brawo policjanci, trzeba protestować przeciwko rządom złodziejskiej PO, sobie to przyznali 22 mln premii! Pogonić łpobuzów z rządu!
~petro 1-12-2009 14:36
A mieli dzisiaj pilnować porządku na ulicach a oni tylko kasa
*piipi* 1-12-2009 14:43
~"Stanowisko kierowania KMP pracuje normalnie" .. ale fotka jest nie aktualna i pochodzi z innego miesiąca!
~n 1-12-2009 15:39
To już w dobie cięć TP-sa pozbawia łącza Policję . Oj nieładnie
~Tomy M. 1-12-2009 18:20
Telefon 112 ma kilkanaście-kilkadziesiąt linie WEJŚCIOWYCH, może dzwonić po niego wiele osób na raz i nic się nie zablokuje.
~mucha 1-12-2009 18:56
masz rację piipi - za oknami śnieg po pachy.
~tropiciel 1-12-2009 19:17
To sa skandaliczne i niedopuszczalne poczynania w policji ,która ma dzisiaj znakomite warunki pracy ,a obowiązki i misje wobec spoełeczeństwa policja nie spelnia , bawi sie za pieniądze podatników, widać , że nie ma żadnej dyscypliny w tej slużbie stąd uprawiane politikierstwo , kanaponiarstwo, wieczna pozycja żądań ,wygodnictwa ,dobrych posad dla działaczy związkowych.Ciekawe czy na wycieczke do stolicy wyjechali za swoje pieniądze czy sluzbowo, czy za to pajacowanie otrzymaja jeszcze wolne. Czy wreszcie ktoś dobierze sie do tej formacji i zacznie rozliczać te spoleczne pieniadze jakie połyka policja , rozliczy wszelkie usazadnione delegacje, czas pracy każdego policjanta i jego efekty, rozliczy wydatki na utrzymanie biur mundurów,, samochodow, ilości etatow i absencje chorobowe. Dzisiaj policja tak wyposażona,pracuje w luksusowych warunkach, a nie może zwalczyc kilku lebków , ktorzy bazgrolą po scianach ,nie złapia chuliganow demolujacych mienie , nie potrafi wymusić skutecznej naprawy zniszczonego majatku przez łobuzerstwo.Dlatego winna byc w policji bezwzgladna dyscyplina i wymagania , ludzie tam pracujacy nie moga być przypadkowi na zasadzie przechówku do doberj emerytury.A jak sie komuś nie podoba to winien byc wydalony,przeciez zawsze może zacząc pracę na wlasny rachunek i zasmakować dobrobytu. -wtedy nie beda siedzieli w pracy i pisali sobie banialuki na forach internetowych .A kraj potrzebuje podatków , czyli przedsiebiorców a nie tych co smacznie wydrapuja lekki pieniądz z budżetu , ktory w ostatnich latach jest ogromnie grabiony i marnotrawiony na rzecz rozmaitych nieproduktywnych formacji które im mocniej walą tym wiecej dostaja , stoczniowcy, gornicy z łańcuchami ,policjanci , strażacy -taka chora zasada przyjela sie juz na stale w tym slabym politycznie i gospodarczo kraju.Może rzucmy wszyscy robote i ustawmy , kolejkę swojskich rekietierow - pod belweder. To bedzie najlepsze , bo skoro ekonamia jest dla nas wrogiem to wymuszenia sa przyjazne.
~Portal 1-12-2009 19:23
Ciekawe , czy policjanci wiedzą , kto na nich będzie robił- i na ich emerytury skoro kraj należy do najniebezpieczniejszych do inwestycji - bo zlodzieji jest od groma i nie ma ich kto wytępić - gdyż policja siedzi przy komputerach i mysli co tu wymysleć - i wymysli wieczne brakii potrzeby.
*piipi* 1-12-2009 20:48
..do - [~Mucha ..] ..widziałam ! ~Hi, ..ale *Pan Policjant jest *fajnie gorący !
~do tropiciel 1-12-2009 21:22
Ty, "tropiciel", idź może pracowac do policji, a zobaczysz jaki to łatwy chleb. Czep sie lepiej WOJSKOWYCH, którzy za nic biorą lekką rączką wielką kasę. Policja przynajmniej pracuje NA RZECZ TAKIEGO "PRODUKTYWNEGO" JAK TY, CO NAJWIĘCEJ SIE "PRODUKUJE" NA FORACH INTERNETOWYCH. A CI CO NAJWIĘCEJ WRZESZCZĄ NA TEMAT PODATKÓW, NAJCZĘŚCIEJ SAMI ICH NIE PŁACĄ KORZYSTAJĄC ZE WSZELKICH ULG, NACIĄGAJĄC PRZY TYM BUDŻET ILE SIE DA, zatrudniających uczniów za darmo i jeszcze drapiących za to z budżetu ulgi. IDŹ PRACOWAĆ DO POLICJI, JEŚLI CIEBIE PRZYJMĄ, JEśLI UWAŻASZ, ŻE TAM TAK WSPANIALE.
~kom 1-12-2009 23:30
Widzę że nie rozumiecie problemu jakie mają POLICJANCI państwo zgodnie z prawem ustawodawczym wymaga się od nich egzekwowania przepisów i prawa a samo zaniedbywa ich, m.in. nie wypłacając należne pieniądze wg. ustawy. Czyli krótko mówiąc mają przestrzegać prawa zgodnie z obowiązującymi przepisami ale państwo tych samych przepisów wobec nich nie musi stosować. To jest chore ale wierzę że ten problem rozwiążą i to szybko gdyż chciałbym aby byli na ulicach w naszym mieście a nie w Warszawie(nawet w swoim czasie prywatnym, gdyż wówczas powinni odpocząć w domach). Tak wszyscy źle mówią o Policji ale gdyby nie oni to nie miałbyś gdzie zadzwonić po pomoc a na drodze przejechałby cie pijany kierowca troche pokory w wypowiedziach. I przepraszam nie jestem policjantem, tylko kierowcą i wiem co znaczy ich pomoc.
~scjicdsndnfcdoedf 2-12-2009 7:46
do tropiciela A pomyslałes dlaczego tak sie dzieje? myslę, że trafne jest tu stwierdzenie\\\\\\\\\\\\\\\"jaka płaca taka praca\\\\\\\\\\\\\\\". Za dobra płace nalezy sie dobre wynagrodzenie, za złą mamy to co mamy. Niestety ale skonczyły sie czasy kiedy ludzie pracowali dla iidei.
~Sektor 2-12-2009 10:11
Dziwne myślenie , praktyki i wnioski piszących które prowadza do patologii społecznej - bo , gdyby w firmie działajacej w oparciu o rachunek ekonomiczny z określoną organizacją pracownik stwierdziłby , że" jaka płaca taka praca" to natychmiast niemiałby możliwości i miejsca na przebywanie w środowisku tej firmy.Dlatego , że z każdym pracownikiem jest umowiona stawka płacy za pracę za obustronną zgodą ( w policji podejrzewam że jest podobnie),więc po akceptacji umowy nie moze być twierdzenie szantażujące typu- za niezadawalajacą płacę biorę należne pobory ale wykonuję lichą albo żadna pracę , to chyba są takie praktyki i zwyczaje w jednostach państwowych przy miernym kierownictwie co tworzy towarzystwa wzajemnej adoracji , jest to nieszczęściem i ułomnością danej organizacji gospodarczej ,czy militarnej itd a w rezultacie płacą za to ludzie pracy i dobrej roboty ,.. Dzisiaj nikt nikogo nie trzyma na siłe w żadnej instytucji , firmie , bo o taki system wolny gospodarczo walczylismy - wiec jednostronne przysysanie sie do pieniędzy budżetowych i wybieranie ich jak naleznych daromowych datków pod pozorem etetu jest nie przyzwoite - twierdząc , że jaka płaca taka praca - to jest dobre haslo ale we wlasnej firmie a nie na etacie jednostki budżetowej .Przeciez nikt policjantow nie zmusił do podpisania umowy o pracę a to że brakuje dobrego i mocnego kierownictwa w tych jednostkach do wymuszenia od podwladnych efektywnej pracy i dyscypliny za pobierane pobory to inna sprawa.Dzisiaj każdemu jest mało , ale robote nalezy wykonywac rzetelnie,albo sie rozejść. A dobrą prace zawsze ocenia przełożony a nie podwładny sam siebie .
~ 2-12-2009 11:22
Dać więcej uprawnień Policji za tzw.KOMUNY Milicjant miał więcej swobody i ograniczeń i NORMALNY człowiek nie musiał bać się wyjść na ulicę wieczorem.Teraz każdy gnojek który łamie prawo może bez końca się wymigiwać od odpowiedzialności bo prawo mu na to pozwala.Nie jestem pracownikiem Policji ale obserwuję bezkarne poczynania moich sąsiadów którzy w różny sposób nagminnie łamią prawo i ciągle im się udaje wywinąć chociaż Policja robi co może.Zakłada im sprawy ale oni ciągle się wymigują bo Sądy uznają tzw. niską szkodliwość.A kto myśli o tych którzy przez nich są poszkodowani.Nie dziwię się że potem przychodzi obojętność,bo ile można się boksować ze ścianą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group