Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 7025
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Policjanci odnaleźli zaginionego turystę

Piątek, 18 sierpnia 2017, 13:08
Aktualizacja: 13:10
Autor: 112
Karpacz: Policjanci odnaleźli zaginionego turystę
Fot. KMP Jelenia Góra
W minioną sobotę (12.08) około godziny 17.00 policjanci z Karpacza otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 72–letniego turysty z Izraela. Mężczyzna na parkingu przy kościółku Wang odłączył się od wycieczki, która przyjechała z Wrocławia.

Ponad 2-godzinne poszukiwania zakończyły się sukcesem. Mężczyzna odnalazł się na szklaku, gdy wracał wraz z innymi turystami spod polany Bronka Czecha. 72-latek po odnalezieniu trafił pod opiekę lekarzy, gdyż był bardzo zmęczony. Po badaniach został odwieziony do autokaru.

- W akcji poszukiwawczej dodatkowo brali udział ratownicy GOPR oraz patrol Straży Leśnej. Patrole GOPR-u udały się na sprawdzanie szlaków górskich od kościółka Wang, a policjanci ruszyli na poszukiwanie turysty w centrum Karpacza oraz w kierunku Karpacza Górnego i Sosnówki. Policjanci skontaktowali się nadto z recepcją hotelu we Wrocławiu, w którym zatrzymali się turyści z Izraela. Tam uzyskali informację, że mężczyzna najprawdopodobniej wraca spod polany Bronka Czecha z turystami. Ustalono, że schodzą oni w stronę Białego Jaru. O uzyskanych ustaleniach powiadomiono ratowników GOPR oraz patrol Straży Leśnej. Policjanci udali się na szlak, gdzie spotkali 72-latka i asekurowali przy zejściu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group