Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8121
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Policjanci na stokach

Niedziela, 20 grudnia 2020, 10:09
Autor: 112
Szklarska Poręba: Policjanci na stokach
Fot. Archiwum Policji
Na stoku Dolina Szczęścia w Szklarskiej Porębie jeleniogórscy policjanci wspólnie z przedstawicielami jeleniogórskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej kontrolowali stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające ze stoków.

Ponadto policjanci edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznej zabawy na śniegu, szczególną uwagę zwrócili na konieczność jazdy na nartach i snowboardzie w kasku, a także rozmawiali o bezpieczeństwie w związku z zagrożeniem Covid-19.

Trzeba pamiętać też, że dzieci i młodzież do 16 roku życia mają obowiązek jazdy na nartach i deskach snowboardowych w kaskach ochronnych. Odpowiedzialność na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie dzieci (m.in. opiekunowie dzieci podczas zimowisk).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przewidziane są kary dla narciarzy i snowboardzistów, którzy wejdą na stok pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Grozi za to grzywna, zarządzający terenem narciarskim może również zakazać wstępu albo nakazać opuszczenie takiej trasy osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pijana lub odurzona narkotykami.

Z uwagi na stan epidemii i obowiązujące obostrzenia, wspólne kontrole policjantów z pracownikami sanepidu będą realizowane przez cały sezon narciarski – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

14
23%
Cieszy
34
55%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
10%
Złości
6
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group