Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2621
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjanci dla bezpieczeństwa podczas ferii

Piątek, 10 lutego 2017, 8:42
Aktualizacja: 8:45
Autor: 112
Jelenia Góra: Policjanci dla bezpieczeństwa podczas ferii
Fot. Archiwum
W związku z feriami zimowymi, w Jeleniej Górze i na terenie powiatu policja prowadzi działania ukierunkowane na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży spędzającej zimowy wypoczynek w naszym regionie oraz na rzecz bezpieczeństwa dzieci z naszego powiatu, które będą wyjeżdżały na zimowiska w dniach od 13 do 26 lutego.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą działania polegające głównie na: wzmożonych kontrolach autobusów, busów oraz innych pojazdów, którymi przewożone są dzieci podczas zimowego wypoczynku, kontroli miejsc zorganizowanego wypoczynku na terenie powiatu, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego, a także prowadzić będą spotkania profilaktyczne z dziećmi na zimowiskach, podczas których omówią zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Podobnie jak w latach poprzednich istnieje możliwość sprawdzenia, po wcześniejszymi zgłoszeniu telefonicznym pod nr 997 lub do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze pod numerami: 75/75-20-581, 75/75-20-337, stanu technicznego autobusów, busów , uprawnień i stanu trzeźwości kierujących.

- Dodatkowo uruchomiony został stały punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi z naszego regionu. Punkt ten znajduje się na ul. Sobieszowskiej w Jeleniej Górze i będzie działał od 13 do 26 lutego, w godzinach od 7.00 do 10.00. Kontrolę należy wcześniej uzgodnić z oficerem dyżurnym KMP pod nr 997 lub z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KMP – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group