Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5421
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja poszukuje sprawców napadu na jubilera w Karpaczu

Środa, 12 grudnia 2012, 9:43
Aktualizacja: Środa, 19 grudnia 2012, 8:54
Autor: 112
Region: Policja poszukuje sprawców napadu na jubilera w Karpaczu
Fot. KMP Jelenia Góra
Policja jeleniogórska poszukuje sprawców napadu rabunkowego na sklep jubilerski w Karpaczu. Napastnicy do przestępstwa wykorzystali najprawdopodobniej broń palną, za pomocą której sterroryzowali pracownicę sklepu. Ukradli kilkanaście palet z najdroższymi wyrobami ze złota.

Do napadu doszło 5. października br. roku około godziny 14.15 w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja. Jak ustalili funkcjonariusze, w przestępstwie łącznie wzięło udział pięciu sprawców. Jeden z nich najprawdopodobniej bronią palną sterroryzował pracownicę sklepu, a następnie ją pobił. Bandyci rozbili gabloty, w których znajdowały się najdroższe wyroby ze złota. Sprawcy uciekli przez okno na zapleczu, najprawdopodobniej czarnym mercedesem w kierunku ulicy Nad Łomnicą.

Policja poszukuje:
1. Mężczyzny w wieku 30-35 lat , wzrostu około 180 cm, dobrze zbudowanego, włosy ma krótkie, ciemne, twarz okrągłą, cerę oliwkową. Ubrany był w spodnie czarne lub granatowe typu bojówki, czarną bluzę dresową z kapturem z napisem na plecach „Pretorian” z wizerunkiem głowy psa oraz logo na piersi z przodu po lewej stronie o treści „PRTN” , na głowie miał czarną czapkę z daszkiem, a na nogach czarne buty wodoodporne marki „Adidas”.

2. Mężczyzny w wieku około 28 lat , wzrostu około 183 cm, krępej budowy ciała o wysportowanej sylwetce, na głowie miał czapkę z daszkiem .

3. Mężczyzny w wieku około 50 lat, wzrostu około 170 cm, o szczupłej sylwetce. Ubrany był w ciemną kurtkę , niebieskie spodnie, najprawdopodobniej dżinsowe, posiadał okulary. Na głowie miał czapkę z daszkiem.

W tej sprawie prowadzone są równolegle czynności procesowe i operacyjne, które mają na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców napadu.

- Prosimy wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat sprawców lub informacje, które mogą przyczynić się do ich zatrzymania o natychmiastowy kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod numerami telefonów: 75/75-20-274 i 75/75-20-203, bądź na numer alarmowy policji 997 – apeluje oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska.

Jeleniogórska policja udostępniła na swojej stronie internetowej nagranie z napadu: http://www.jelenia-gora.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=komun33160&numer=41

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group