Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7900
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Policja dzieciom

Środa, 7 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 7 czerwca 2006, 10:07
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Policja dzieciom
Fot. KMP Jelenia Góra
Konkursy, prezenty i cenne lekcje bezpieczeństwa: oto podarunek policjantów dla dzieci. Przez kilka ostatnich dni stróże prawa przyczynili się do uśmiechu najmłodszych w kilku szkołach, szpitalu i placówkach opiekuńczych.

Dzieciom z Domu Dziecka przy ul. Sobieskiego 80 w Jeleniej Górze, policjanci z garnizonu jeleniogórskiego ufundowali pięcioosobową huśtawkę, zjeżdżalnię, piłki gumowe, zabawki do piaskownicy i słodycze.
– Funkcjonariusze sami się na te podarunki złożyli – mówi sierżant sztabowa Danuta Razmysłowicz, specjalistka ds. prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mundurowi goście odwiedzili także najmłodszych z Domu Dziecka „Dąbrówka” oraz uczniów podstawówek w stolicy Karkonoszy: „siódemki” oraz „dziesiątki”. Funkcjonariusze pomogli w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową oraz wygłosili pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Byli też w Szkole Podstawowej w Kopańcu, gdzie działania prowadzono przy współudziale Stowarzyszenia ,,Pod Kamienieckim Grzbietem", Grupy Ratownictwa Medycznego ,,Partner", Koła Łowieckiego „Jeleń” i strażaków ochotników z Chromca.

Policja dotarła także do oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Tam pomogło funkcjonariuszom Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom oraz Pod Kamienickim Grzbietem.
W programie, który zorganizowali policjanci, strażnicy miejscy, strażacy oraz Grupa Ratownictwa Medycznego ,,Partner" z Robertem Kaczmarkiem, były gry, konkursy, zabawy oraz prelekcje z pokazem multimedialnym dotyczącym zbliżających się wakacji.

Funkcjonariusze pojawili się także na festynach parafialnych. Podczas IX Święta Parafialnego przy kościele św. Jana Apostoła Ewangelisty w Jeleniej Górze, zorganizowano miasteczko ruchu drogowego oraz punkt znakowania rowerów.
Podczas innych imprez były też pokazy tresury psa służbowego. – Policjanci uczyli najmłodszych, jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia – informuje Danuta Razmysłowicz.

<b> Uwaga: konkurs! </b>
,,Z Policją jestem bezpieczny” to hasło konkursu plastycznego adresowanego do dzieci i młodzieży. Prace można składać do końca czerwca u sierż. Sztabowej D. Razmysłowicz. Więcej informacji: tel. 512-480-993 lub 0-75 75-20-200. Rozstrzygnięcie przewidziano w dniu święta policji, 22 lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group