Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6084
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policja dzieciom

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 7 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 7 czerwca 2006, 10:07
Autor: TEJO
Fot. KMP Jelenia Góra
Konkursy, prezenty i cenne lekcje bezpieczeństwa: oto podarunek policjantów dla dzieci. Przez kilka ostatnich dni stróże prawa przyczynili się do uśmiechu najmłodszych w kilku szkołach, szpitalu i placówkach opiekuńczych.

Dzieciom z Domu Dziecka przy ul. Sobieskiego 80 w Jeleniej Górze, policjanci z garnizonu jeleniogórskiego ufundowali pięcioosobową huśtawkę, zjeżdżalnię, piłki gumowe, zabawki do piaskownicy i słodycze.
– Funkcjonariusze sami się na te podarunki złożyli – mówi sierżant sztabowa Danuta Razmysłowicz, specjalistka ds. prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mundurowi goście odwiedzili także najmłodszych z Domu Dziecka „Dąbrówka” oraz uczniów podstawówek w stolicy Karkonoszy: „siódemki” oraz „dziesiątki”. Funkcjonariusze pomogli w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową oraz wygłosili pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Byli też w Szkole Podstawowej w Kopańcu, gdzie działania prowadzono przy współudziale Stowarzyszenia ,,Pod Kamienieckim Grzbietem", Grupy Ratownictwa Medycznego ,,Partner", Koła Łowieckiego „Jeleń” i strażaków ochotników z Chromca.

Policja dotarła także do oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Tam pomogło funkcjonariuszom Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom oraz Pod Kamienickim Grzbietem.
W programie, który zorganizowali policjanci, strażnicy miejscy, strażacy oraz Grupa Ratownictwa Medycznego ,,Partner" z Robertem Kaczmarkiem, były gry, konkursy, zabawy oraz prelekcje z pokazem multimedialnym dotyczącym zbliżających się wakacji.

Funkcjonariusze pojawili się także na festynach parafialnych. Podczas IX Święta Parafialnego przy kościele św. Jana Apostoła Ewangelisty w Jeleniej Górze, zorganizowano miasteczko ruchu drogowego oraz punkt znakowania rowerów.
Podczas innych imprez były też pokazy tresury psa służbowego. – Policjanci uczyli najmłodszych, jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia – informuje Danuta Razmysłowicz.

<b> Uwaga: konkurs! </b>
,,Z Policją jestem bezpieczny” to hasło konkursu plastycznego adresowanego do dzieci i młodzieży. Prace można składać do końca czerwca u sierż. Sztabowej D. Razmysłowicz. Więcej informacji: tel. 512-480-993 lub 0-75 75-20-200. Rozstrzygnięcie przewidziano w dniu święta policji, 22 lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~LYON 7-06-2006 10:26
Ten Komendant powinien wrócić do przedszkola, bo chyba pomylił się w jakim celu go powołano na takie stanowisko.Lepiej zorganizowałby dzień dziecka dla wszystkich dzieci funkcjonariuszy których zawiesił w czynnościach służbowych i których nie stać na prezenty.Sadzę, że ten Pan robi wokół siebie tylko szum medialny,a nie zajmuje się typową praca policyjną.Pozdrowienia dla Pani rzecznik.
~policist 7-06-2006 13:56
Policjanci się złożyli czy też dostali polecenie od komendanta żeby się złożyć ? Z własnej woli to nie dali ,raczej to drugie tak jak w słynnej sprawie "malowidł"
~Marcin J 7-06-2006 14:13
Brawa dla policjantów - bardzo miła akcja - nie będą się tylko kojarzyli z wlepianiem mandatów ale i z pomocą dzieciom!
~funkcjonariusz 8-06-2006 23:09
komendant nic nie wiedzial o akcji policjantow na rzecz dzieci!! bzdury wypisujecie i tyle! policja planuje zorganizowanie festynu dla najmlodszych, a komendant zajmuje sie praca policyjna i jest bardzo dobym szefem!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group