Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 8394
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Polana Jakuszycka zmieni się nie do poznania

Czwartek, 8 września 2016, 10:04
Aktualizacja: Piątek, 9 września 2016, 7:50
Autor: Robert Czepielewski
Polana Jakuszycka: Polana Jakuszycka zmieni się nie do poznania
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (7.09), po sześciu latach negocjacji, doszło do porozumienia pomiędzy Stowarzyszeniem Bieg Piastów i Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki. Zadowolenia z tego powodu nie kryły zarówno strony tego porozumienia, jak i burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.

Jeszcze rok temu sprawa inwestycji na Polanie Jakuszyckiej wydawała się być beznadziejna. - Wtedy, podczas spotkania, atmosfera była tak napięta, że wystarczyłoby, żeby ktoś powiedział o jedno słowo za dużo lub za mało i skończyłoby się to, co dzisiaj możemy świętować - powiedział Zygmunt Bobowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Zygmunt Bobowski zauważył też, że podejście do przyszłości Polany Jakuszyckiej i cierpliwość jaką wykazał się Urząd Marszałkowski podczas rozmów, miała duży wpływ na pozytywne zakończenie negocjacji. Ciepłymi słowami pod adresem Stowarzyszenia Bieg Piastów zrewanżował się marszałek Cezary Przybylski.

Chcemy podziękować Stowarzyszeniu Bieg Piastów za to, że sfinalizowaliśmy sprawy dotyczące sprzedaży dwóch działek i wydzierżawienia trzeciej - powiedział na briefingu prasowym Cezary Przybylski. - Teraz możemy przejść do kolejnego etapu tej inwestycji. Jestem przekonany, że jeszcze w tym miesiącu podpiszemy z ministerstwem sportu list intencyjny co do inwestycji na Polanie Jakuszyckiej.

Prace budowlane przewidziane są na 2017 rok. W przyszłym tygodniu DPI podpisuje umowę z firmą, która przygotuje projekt i pozwolenie na budowę. - Na razie trzymamy się harmonogramu i w roku 2017 rozpoczynamy proces inwestycyjny, o ile nie będzie problemów na etapie projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę - zaznaczył Sebastian Kącki, prezes DPI.

Planowany koszt inwestycji to około 70-80 mln zł. Na Polanie Jakuszyckiej ma powstać jeden z najnowocześniejszych ośrodków sportów zimowych, lekkoatletycznych czy też piłkarskich. W pierwszej fazie oddany zostanie budynek wielofunkcyjny, strzelnica biathlonowa, a stadion zimowy. Drugi etap to przygotowanie tras narciarskich i rolkostrad.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
63
Plac Ratuszowy
8%
Plac Piastowski
54%
Wolę miejskie parki
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group