Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7278
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Polana Jakuszycka szansą na inwestycje drogowe?

Poniedziałek, 22 stycznia 2018, 10:02
Aktualizacja: Wtorek, 23 stycznia 2018, 7:36
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Polana Jakuszycka szansą na inwestycje drogowe?
Fot. Przemek Kaczałko
Wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg na przebudowę Polany Jakuszyckiej na potrzeby sportów letnich i zimowych. Gdy inwestycja o wartości ok. 100 milionów złotych zostanie oddana do użytku, z pewnością spowoduje wzrost natężenia ruchu w Szklarskiej Porębie i okolicach. Czy są szanse na budowę obwodnicy miasta pod Szrenicą? Co z łącznikiem do Bolkowa?

- To ukoronowanie dotychczasowych działań. Modernizacja Polany Jakuszyckiej to inwestycja dla dobra regionu – podkreślił Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, który ma świadomość, że konieczne będzie usprawnienie komunikacji. - Koleje Dolnośląskie będą służyły biegaczom, co nie zmienia faktu, że miasto będzie zatłoczone i problemem - Szklarska Poręba i Polska - musimy się się zająć – dodał M. Graf.

- W roku 2018 oddajemy do ruchu drogę ekspresową S3 aż do Bolkowa. Oprócz tego trwa budowa obwodnicy Bolkowa, która zostanie oddana w 2020 roku – powiedziała Lidia Markowska, dyrektor wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zaznacza, że trwają procedury przetargowe na wybór dwóch wykonawców 30-kilometrowego odcinka do granicy państwa, a umowy mają być podpisane w drugim kwartale 2018 roku. - To oznacza, że ruch ciężarowy zostanie wyprowadzony z DK3 i odciąży ruch lokalny – dodała L. Markowska.

Łącznik Bolkowa z Jelenią Górą i dalej do granicy w Jakuszycach oraz obwodnica Szklarskiej Poręby znalazły się w planach GDDKiA. - Nasz oddział zgłosił do przyszłych planów budowy dróg obwodnicę Szklarskiej Poręby oraz rozbudowę Drogi Krajowej Nr 3 od Bolkowa do granicy państwa – oznajmiła Lidia Markowska. Decyzja, czy po 2020 roku będą one przyjęte do realizacji należy już do władz krajowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group