Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3900
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Pół miliona na remont drogi i mostu w Mysłakowicach

Środa, 5 marca 2014, 8:36
Aktualizacja: 9:11
Autor: Mea
Mysłakowice: Pół miliona na remont drogi i mostu w Mysłakowicach
Fot. Archiwum Gminy
Gmina Mysłakowice otrzymała 550 tys. zł. promesy z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na remonty infrastruktury drogowej. – Wyremontujemy most w Bobrowie, który został uszkodzony podczas czerwcowej powodzi oraz dokonamy modernizacji ul. Słonecznej – mówi Jerzy Wateha, zastępca wójta Gminy Mysłakowice.

Podczas powodzi w ubiegłym roku został podmyty środkowy filar mostu w Bobrowie, który wymaga pilnej naprawy. Jej koszt to ok. 500 tys. zł.

– Z kolei ulica Słoneczna była podmywana przez wody powodziowe już od 2010 r. Trzeba ją odwodnić, wybudować kanalizację deszczową oraz położyć nową nawierzchnię. Koszt inwestycji to ok. 200 tys. zł – mówił Jerzy Wateha.

Gmina Mysłakowice dołoży do tych inwestycji 20 proc. własnych funduszy. Przetargi planowane są na przełom marca i kwietnia, a zakończenie robót jeszcze w pierwszym półroczu 2014 r.

Na remonty czeka jednak jeszcze wiele ulic zniszczonych przez ulewne deszcze. Planowana jest przebudowa drogi w Kostrzycy, prowadząca z Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami do ulicy Karpackiej oraz modernizacja drogi od ulicy Świerczewskiego 112 do ulicy Polnej w Łomnicy.

- W zależności od uzyskanych środków będziemy realizować kolejne zadania. Potrzebne są milionowe kwoty – podkreśla Jerzy Wateha.

Ponadto Zarząd Dróg Powiatowych wnioskował o promesę na remont drogi przebiegającej przez Łomnicę, czyli ulicę Świerczewskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Drugie rozdanie środków z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zweryfikuje, jakie inwestycje drogowe będą możliwe do realizacji w 2014 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group