Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7600
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Cieplice: Pokazali talent i klasę

Niedziela, 15 maja 2011, 11:59
Aktualizacja: Piątek, 3 czerwca 2011, 12:58
Autor: Agrafka
Jelenia Góra/Cieplice: Pokazali talent i klasę
Fot. Maciej Gumny, Marcin Rozkoszny
Wczoraj w Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów (ZOD Politechniki Wrocławskiej) w Cieplicach odbył się Koncert Finałowy zorganizowanego przez Przystań Twórczą, pierwszego w Jeleniej Górze festiwalu młodych talentów, pod nazwą I Cieplicki Kuter Artystyczny „Bądź na fali”. Oto część galerii zdjęć. Wyniki z opisem oraz drugą część zdjęć zaprezentujemy Państwu jutro.

Impreza odbyła się w ramach XXXVIII Wiosny Cieplickiej. Festiwal miał na celu promocję, odkrywanie i wspieranie uzdolnionej młodzieży z regionu. Obejmowała dwie kategorie wiekowe od 13 do 16 lat i od 17 do 26 lat w pięciu kategoriach artystycznych takich jak: śpiew, taniec, gra na instrumencie, krótkie formy teatralne i inne.

Gośćmi specjalnymi I Cieplickiego Kutra Artystycznego „Bądź na fali” byli znani w całej Polsce artyści. jednym z nich był Sambor Dudziński, polski aktor teatralny, performer, wokalista i kompozytor i multiinstrumentalista, który współpracuje z Teatrem Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu. Kolejnymi osobistościami byli: Jadwiga Kuta, aktorka komediowa i dramatyczna, a także śpiewająca, która razem z mężem prowadzi prywatny Teatr Nasz w Michałowicach oraz Zbigniew Muczyński "Mucha", wokalista i muzyk z zespołu "Leniwiec".

W dniach 28-29 kwietnia w siedzibie Przystani Twórczej odbyły się wstępne przesłuchania eliminacyjne do Koncertu Finałowego. Ostatecznie do Przystani Twórczej wpłynęły 52 karty zgłoszeniowe. Do eliminacji przystąpiło 48 wykonawców. Z tej bardzo silnej grupy jury w składzie Ewelina Marciniak, Wiesław Kuterbach, Patryk Kuterbach, Tomasza Wrona, Paweł Stefanowicz, Katarzyna Maczel wybrało 27 finalistów.
O tym kto zwyciężył, przeczytacie Państwo jutro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group