Czytających: 12137

Jelenia Góra: Pokazali charakter

Sobota, 27 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 28 stycznia 2007, 12:54
W meczu na szczycie II ligi Sudety Jelenia Góra pokonały Pogoń Prudnik 69:68. Zwycięstwo jeleniogórzanom zapewnił wykorzystując jeden z rzutów wolnych Mariusz Matczak w ostatniej sekundzie gry.

W meczu w Jeleniej Górze zmierzyły się czwarta (Sudety) i druga drużyna (Pogoń) II ligi. Pojedynek był typowym spotkaniem walki, w którym mało było finezji i indywidualnych popisów, ale za zawodnicy obu zespołów zostawili na parkiecie mnóstwo zdrowia i nie żałowali wylanego potu. Od początku Sudety ambitnie próbowały walecznością zniwelować przewagę fizyczna gości, widoczną zwłaszcza w zbiórkach. Pierwsza odsłona toczyła się przy lekkiej przewadze Pogoni i tą część gry goście wygrali 19:15. W drugiej kwarcie dobrą zmianę dał Przemysław Olszewski, jednak z powodu kontuzji kostki musiał dość szybko opuścić parkiet. Do przerwy Sudety prowadziły 33:32. Po zmianie stron na parkiecie nadal trwała walka kosz za kosz.

Gdy w 38 minucie jeleniogórzanie, wykorzystując niefrasobliwość gości w ataku wyszli na prowadzenie 67:60, wydawało się że losy meczu są przesądzone. Niestety w tym momencie jeleniogórzanom zabrakło zimnej krwi i roztrwonili całą przewagę. Na 7 sekund przed końcem gry najlepszy gracz na parkiecie Tomasz Łakis doprowadził do wyrównania po 68. Ostatnie słowo tego dnia należało jednak do Sudetów. Na 1,3 sekundy przed ostatnią syreną, goście faulowali bezsensownie Mariusza Matczaka i gracz ten wykorzystując jeden z „osobistych” zapewnił gospodarzom zwycięstwo.