Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7122
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pojedziemy inaczej

Czwartek, 27 września 2018, 15:40
Aktualizacja: Niedziela, 30 września 2018, 7:42
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Pojedziemy inaczej
Fot. Paweł Guszała
Jeszcze kierowcy nie mieli okazji przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu na ulicach Grabowskiego i Piłsudskiego, a już powstają plany wprowadzenia korekty do tej zmiany. Jest szansa, że rowerzyści będą mogli jechać tam „pod prąd”.

Od 8 września ulica Grabowskiego na odcinku od Skłodowskiej – Curie do Piłsudskiego oraz ulica Piłsudskiego od Grabowskiego do Sudeckiej są drogami jednokierunkowymi. Powodem takiej decyzji była chęć wytyczenia kolejnych miejsc parkingowych w centrum. Po zmianie organizacji ruchu, do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wpłynęły uwagi ze strony rowerzystów.

- Jest nieuwzględniony ruch rowerowy na tych ulicach można powiedzieć „pod prąd”. W większych miastach stosuje się wpuszczanie rowerzystów pod znak „Zakaz wjazdu” i wtedy mogą poruszać się przy krawędzi jezdni, bez wyznaczenia dla nich dodatkowego toru jazdy. Aczkolwiek trzeba ograniczyć na takich odcinkach prędkość do 30 km/h – tłumaczy Norbert Łukaniuk dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów chce skorzystać z takiej możliwości i wprowadzić korektę do organizacji ruchu na odcinkach ulic Grabowskiego i Piłsudskiego. Pracownicy MZDiM przystąpili już do opracowania potrzebnej dokumentacji.

- Przedstawimy ją do uzgodnień z zarządzającym ruchem i jeżeli otrzymamy zgodę, to będzie można spodziewać się rowerzystów w centrum miasta jadących po tych odcinkach drogi „pod prąd”, bo w rzeczywistości nie będą jechali „pod prąd”. Dla nich będzie to prawidłowy ruch – tłumaczy N. Łukaniuk.

W związku z tą zmianą, na ulicy Grabowskiego i Piłsudskiego pod zakazami wjazdu pojawiłyby się tabliczki „Nie dotyczy rowerzystów”, a pod znakiem „Droga jednokierunkowa” znak „Uwaga rowerzyści”. Do tego wprowadzone byłoby wspomniane ograniczenie prędkości do 30 km/h.

A co o tym sądzą nasi Czytelnicy?

Twoja reakcja na artykuł?

19
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
3%
Smuci
6
8%
Złości
48
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group