Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 4515
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Pojedynek logistyczny na Uniwersytecie Ekonomicznym

Sobota, 23 marca 2013, 6:52
Aktualizacja: Niedziela, 24 marca 2013, 9:54
Autor: Jowita Matyśkiewicz, Kamila Nawój
Jelenia Góra/region: Pojedynek logistyczny na Uniwersytecie Ekonomicznym
Fot. Jowita Matyśkiewicz, Kamila Nawój
Około 120 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska wzięło udział w konkursie "Mistrzowie Logistyki", który po raz pierwszy został zorganizowany wczoraj (22.03) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Jeleniej Górze. Do finału zakwalifikowało się pięć czteroosobowych zespołów. Zwyciężył Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu.

Pierwszym etapem konkursu był test sprawdzający wiedzę. Drugi etap to rozwiązanie Case Study, który został przygotowany przez patrona konkursu, firmę Raben Polska. Trzeci etap, a zarazem finał to „Gra decyzyjna”, w której finaliści mieli za zadanie podjąć odpowiednią decyzję w sprawie zaopatrzenia. Koordynatorem „Mistrzów Logistyki” była dr inż. Maja Kiba – Janiak.

- Celem tego konkursu miała być przede wszystkim popularyzacja logistyki oraz reklama uczelni - powiedział Dawid Waligóra, przewodniczący naukowego koła logistycznego LOGRIT.

Po konkursie w auli Wydziału Ekonomii i Zarządzania Turystyką odbył się wykład na temat „Logistyki firm japońskich”, a tuż po nim ogłoszono wyniki finałowej „Gry” i wręczono nagrody zwycięzcom.

Zwyciężył Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu, II miejsce przypadło Powiatowemu Centrum Kształcenia w Jaworze, a III miejsce zajął Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie. Zwycięzcy otrzymali m.in. aparaty fotograficzne.

- Uczestniczyliśmy już w podobnych konkursach, ale tutaj organizacja była najlepsza – mówił Wojtek z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu. – Cieszymy się ze zwycięstwa, bo konkurs nie da się ukryć, był trudny. Trzeba było się wykazać wnikliwym myśleniem. - Takie konkursy to sprawdzenie, czy odnajdziemy się na podobnych kierunkach studiów w przyszłości - dodała Zuzanna Tomaszewska z Powiatowego Centrum Kształcenia nr 2 w Jaworze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group