Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6214
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: „Pogoda na rozwój” Dolnego Śląska w Szczecinie drukowana

Wtorek, 1 lutego 2011, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: Agrafka
DOLNY ŚLĄSK: „Pogoda na rozwój” Dolnego Śląska w Szczecinie drukowana
Fot. ...
– Wspieranie regionu, czyli wielka ściema? – tak zatytułował maila jeden z czytelników Jelonki, który napisał do redakcji w sprawie wydawania pieniędzy przeznaczonych na rozwój Dolnego Śląska, w celu drukowania ulotek informacyjnych w drukarni ze Szczecina.

- Będąc patriotą lokalnym uczęszczam czasem na różne spotkania oraz konferencje poświęcone tematowi rozwoju regionalnego. Chcąc budować nowe i rozwijać obecne moje działania gospodarcze, często przeglądam materiały promocyjne mówiące o możliwościach wsparcia przez różne fundusze regionalne czy też unijne. Jakież było moje zdziwienie, gdy trafiłem na materiał, w którym nikt nawet nie ukrywał, że wspierając nasz region dolnośląski i chcąc wspierać lokalne inicjatywy, tak naprawdę wspierają inicjatywy i biznesy w Szczecinie, czyli jakby nie patrząc dokładnie drugi koniec kraju. Ja osobiście jestem oburzony! – pisze nasz czytelnik.

Chodzi o biuletyn „Pogoda na rozwój”, który poświęcony jest Regionalnemu Programowi Operacyjnemu dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Widnieje na nim napis informujący o tym, że „drukiem zajęła się drukarnia ze Szczecina na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego”.

- Wkładka jest przygotowywana i redagowana przez pracowników Działu Informacji i Promocji RPO Wydziału Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Natomiast opracowanie graficzne, skład, korekta, przygotowanie wkładki do druku, druk i insertowanie jest każdorazowo przedmiotem zamówienia publicznego. W przetargu mogą brać udział te podmioty, które są w stanie wykonać daną usługę i przedstawią najbardziej atrakcyjną ofertę. W 2010 r. przetarg wygrała firma ZAPOL ze Szczecina i to ona przygotowuje 6 numerów biuletynu (z czego dwa ukazały się jeszcze w ubiegłym roku). Wcześniej współpracowaliśmy np. z firmą z Żarowa – poinformował Jakub Świebodzki z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Często jednak przetargi wygrywają duże firmy, które już długo funkcjonują na rynku i mogą sobie pozwolić na obniżanie cen, w przeciwieństwie do mniejszych firm, które dopiero wchodzą na rynek. W tym świetle szkoda, że publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego nie została wydana w jednej z drukarni Dolnego Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group