Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8528
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Pogoda na biegówki

Sobota, 20 marca 2021, 6:01
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Pogoda na biegówki
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów
Chociaż w ten weekend rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, to miłośnicy biegów narciarskich na Polanie Jakuszyckiej mogą się cieszyć znakomitymi warunkami do uprawiania tej formy aktywności fizycznej.

Łącznie do dyspozycji biegaczy pozostaje prawie 100 kilometrów tras. Można biegać niemal na wszystkich odcinkach (oprócz Krogulca) tras utrzymywanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Dodatkowo gotowy jest także łącznik do Harrachova, o który dbają Czesi oraz przygotowywane przez Lokalną Organizację Turystyczną odcinki tras: koło przystanku kolejowego Szklarska Poręba Huta, kortów na Hucie, Chatki u Rumcajsa i Chatki Robaczka oraz z końca ulicy Izerskiej w Szklarskiej Porębie (koło wodociągów).

Jak na tą porę roku warunki do biegania są świetne - mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Wszystko wskazuje, że takimi pozostaną co najmniej do kwietnia. Na szczęście naszego ośrodka nie obejmują obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z pandemią. Mimo że sporo osób biega, to na trasach nie ma tłoku. Nie ma też kłopotu z pieszymi zadeptującymi ślady.

Twoja reakcja na artykuł?

78
91%
Cieszy
4
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
3
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group