Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8668
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pogoda dla kieszonkowców

Poniedziałek, 18 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pogoda dla kieszonkowców
Fot. Arkadiusz Piekarz
Wyjątkowo niefrasobliwie zachowują się kobiety, które ułatwiają złodziejom kradzież torebek. Panowie także bywają nierozsądni.

– Ostatnio zgłoszono nam kradzieże trzech damskich torebek. Czynów łatwo można było uniknąć – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jedna z okradzionych zostawiła podczas zakupów torebkę w wózku w hipermarkecie i poszła przeglądać towary na sąsiednich półkach. Kiedy wróciła, po torebce ni było śladu. Kobieta straciła dokumenty, pieniądze i karty bankomatowe.

Inna pani w autobusie komunikacji miejskiej położyła torebkę na fotelu chcąc w ten sposób zająć miejsce. Poszła skasować bilet. Chwilę wykorzystał nieznany sprawca i torebkę zabrał. Nikt z pasażerów tego nie zauważył.

W przedświątecznym szale kupowania łatwo o roztargnienie – przestrzegają policjanci. A złodzieje są wyjątkowo czujni, zwłaszcza w hipermarketach, gdzie grasują szajki kieszonkowców. – Obserwują ludzi od chwili, kiedy ci wysiadają z samochodu. Zwracają uwagę, gdzie właściciele pojazdów chowają kluczyki. Panowie coraz częściej używają saszetek, w których mają nie tylko kluczyki, lecz także pieniądze i dokumenty. Dla sprawnego złodzieja to łatwy łup – tłumaczą stróże prawa.

Najczęściej właśnie po takich kradzieżach sprzed hipermarketów przestępcy odjeżdżają samochodami ofiar, przez nikogo niezauważeni.

Mężczyźni, mimo ostrzeżeń policji, od lat lubią nosić portfele i cenne rzeczy w tylnej kieszeni spodni. Żadna to przeszkoda dla sprawnych palców kieszonkowca.

Policjanci przypominają także o zgubnym zwyczaju noszenia zanotowanego kodu PIN przy kartach bankomatowych. Przodują w tym zwłaszcza panie. – W przypadku kradzieży, złodziej pierwsze, co robi, to pobiera pieniądze w bankomacie. Najczęściej łup nie jest do odzyskania.
– Pieniądze i dokumenty najlepiej chować do wewnętrznych kieszeni – radzi policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
146
Tak
60%
Nie
40%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
112
Czołówka busów w Jeżowie
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group