Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3846
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podzielili się opłatkiem w „Norwidzie”

Piątek, 16 grudnia 2011, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Podzielili się opłatkiem w „Norwidzie”
Fot. Agrafka
Wieczornica Bożonarodzeniowa przygotowana przez licealistów odbyła się w minioną środę w II LO im. C.K. Norwida. Spotkanie było kontynuacją opłatka zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Miłośnicy Cieplic”.

Młodzież przedstawiła Jasełka w nowatorski sposób, jednak nie zabrakło tradycyjnych kolęd i pastorałek. Recytowano także wiersze m.in. ks. Jana Twardowskiego.

– W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z różnych klas. Był śpiew, gra aktorska, recytacja wierszy i najważniejszy symbol dzielenia się opłatkiem. Po raz pierwszy wieczornica zorganizowana jest dla ciepliczan, jednak tę tradycję kontynuujemy już od dawna. W ubiegłych latach Jasełka przedstawiane były w zakładach pracy, sanatorium, czy też w szpitalu. Bardzo pomogli nam pracownicy Muzeum Przyrodniczego, gdyż zrobili plakaty z informacjami i przedstawieniu, które zostały rozwieszone w Cieplicach – powiedziała Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II L.O. im. C.K. Norwida.

– W Jasełkach gramy rodzinę siedzącą przy stole i każdy jej członek opowiada swoją historię. Rozmawiamy nie tylko o problemach, które przeżywa się w każdej rodzinie m.in. odejście bliskich, ale również o pozytywnych wartościach, jakimi są przyjaźń, dobro, czy miłość. Każdy z nas przyczynił się do tworzenia przedstawienia, aby było nieszablonowe – powiedziała Paulina Zakrzewska, uczennica II LO im C.K. Norwida.

Można było wysłuchać kolęd tj. „Dzisiaj w Betlejem”, „Mizerna cicha”, czy też „Wśród nocnej ciszy”, granych na gitarze klasycznej, elektrycznej oraz skrzypcach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group