Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6856
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podzielili pieniądze na wydarzenia kulturalne

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
Organizator XIV Festiwalu Muzyki Silesia Sonans, który odbędzie się jesienią w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa otych, otrzyma 20 tysięcy (koszt imprezy 138 150 zł).
Fot. TEJO
Sto trzydzieści pięć tysięcy złotych przyznano łącznie jeleniogórskim stowarzyszeniom i organizacjom na realizację zadań publicznych związanych z wydarzeniami kulturalnymi w 2011 roku.

O wsparcie z budżetu miasta zadań o łącznej wartości ponad miliona złotych wnioskowało trzydzieści sześć podmiotów. Odrzucono z przyczyn formalnych tylko jedną ofertę: Chrześcijańskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej chciało dofinansowania na powierzenie realizacji zadania (koncert Kraków Gospel Choir), a przyznanie środków na taki cel nie jest możliwe.

Jednak i wśród wniosków nieodrzuconych jest kilka, na których wsparcie miasto nie znalazło pieniędzy. Na przykład Stowarzyszenie Ratowania Uśmiechu wnioskowało o 61 500 złotych na realizację projektu „Twórcze zadania”. Nie dostanie ani złotówki. Pomocy od miasta nie będzie także dla, między innymi, Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa (konkurs dotyczący ogródków przydomowych), czy też Stowarzyszenie Goduszyn (festyn Baw się z nami sąsiadami). Wsparcia z budżetowej puli nie otrzyma również Aeroklub Jeleniogórski, który wnioskował o 40 600 złotych dotacji na imprezę pod hasłem „Lotnicy w służbie Jeleniej Góry. 65 lat na jeleniogórskim niebie”.

Na co pieniądze się znalazły? Wymieńmy kilka imprez: Teatr Odnaleziony i Stowarzyszenie Niezależnych Inicjatyw Teatralnych otrzyma 15 tys. zł wsparcia na projekt „Aleje Wolności”, Regionalny Związek Pszczelarzy może liczyć na 4 tys. zł pomocy w organizacji XII Międzynarodowych Warsztatów Pszczelarskich, Cech Rzemiosł Różnych dostanie 2500 złotych na Dzień Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Sobieszowskiemu Zespołowi Aktywności Społecznej dzięki 1500 złotych wsparcia łatwiej będzie urządzić festyn na pożegnanie lata. Półwiecze Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego dofinansowane zostanie kwotą siedmiu tysięcy złotych.

Dwa tysiące złotych otrzyma Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta na jubileusz dziesięciolecia jeleniogórskiego koła. Stowarzyszenie Jeleniogórska Alternatywa Kulturalna dzięki wsparciu miasta zorganizuje Festiwal Laboratorium Myśli Muzycznej (8 tys. zł) oraz Zabobrze przewodnik artystyczny (5 tys. zł). O tysiąc złotych mniej dostanie Parafia Prawosławna świętych Piotra i Pawła na dwa koncerty muzyki cerkiewnej. Jak wyglądały Cieplice na pocztówkach z przełomu XIX i XX wieku, będzie można się przekonać dzięki wystawie zorganizowanej przez Miłośników Cieplic, którzy na ten cel dostaną półtora tysiąca złotych.

Bardzo skromne wsparcie dostanie od miasta w tym roku organizator XIV Festiwalu Muzyki Silesia Sonans, który odbędzie się jesienią w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa: z wnioskowanych 88 150 złotych, otrzyma jedynie 20 tysięcy (koszt imprezy 138 150 zł).

Ze szczegółami treści zarządzenia prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły tyczącego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury w Jeleniej Górze można zapoznać się na stronie miasta: www.jeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~trost 25-04-2011 9:44
Ale wydarzenia Silesian sonans najbardziej ambitne i nie dostało:) A jubileusze dostały, albo pszczelarze czy inni śmieszna sprawa,ale co tam grajdoł musi pozostać grajdołem, jakie miasto takie organizacje i imprez, wynika z tego,że lepiej sobie kupić CD z ambitną muzyką niż tu gdziekolwiek pójść na jakąś imprezę....
~wstyd! 25-04-2011 9:49
Ochłapy, a nie pieniądze! Jakie wsparcie miasta, takie i życie kulturalne. Mizeria, głodomeria i jedna wielkia porażka. Zawiła gawędziarz kolejny raz okazuje się kłamcą. Obiecywał zmianę w życiu kulturalnym miasta, obiecywał osobiste zajęcie się tą sprawą, a wyszło jak zawsze wielkie g... Zapewne i tym podziałem marnych ochłapów a nie pieniedzy zająłe się Zośka. Dopóki na kulturę i organizację imprez nie będzie kwoty 2 mln zł, nic się nie zmieni.
~s. 25-04-2011 11:18
A fontanna dostała.
~ZABOBRZANIN 25-04-2011 12:13
Za takie pieniądze mogą stanąć jak PREZES w sklepie tylko musza poszukać baaardzooo taniego ! To żenada nie dotacja ! Jak tak dalej będzie to będą się na imprezach spotykać tylko w parku na ławkach lub na przystankach komunikacji miejskiej. Zostana jeszcze parkingi przy marketach i pola do okoła naszego grajdoła ! MASAKRA ! Aż dziw bierze że tak długo można ludziom ciemnotę wciskać ! Takiego sobie wybrali pryncypała i całą resztę więc nie bardzo powinny być zdziwieni klakierzy ich nieudolnością.
~ 25-04-2011 14:48
--czyli 66.5 tys. zł wymienione + ileś tam - 1 tys. zł Parafia Św. Piotra i Pawła (załóżmy że nawet dostali 20 tys. jak Garnizon) --- czyli gdzieś jeszcze poszło 48.5 tys. zł . A w ogóle to prawda że p.Zawiła tak pięknie mówił o kulturze !! Ja też uwierzyłam, że nareszcie Jelenia Góra będzie mogła pokazać się od najlepszej strony i przyciągać gości swoją ofertą kulturalną, bo ma wielki potencjał -- wystarczy tylko dofinansować i natychmiast ruszają do działania instytucje oraz lokalni artyści i twórcy, których mamy w tak niewielkim powiecie bardzo wielu !!!
~guucio 25-04-2011 16:03
I dobrze,że dostali pszczelarze.Pszczółki dają miód,a kościółkowi dają...
~ktosik 25-04-2011 16:17
Pani z Panem na pierwszym planie ma koszyczek i warunki też ma o to co ma ! Dofinansowania niepotrzebuje jak na razie...........................
~ 26-04-2011 9:54
Bardzo dobrze chcą sobie robić imprezy to niech robią takie które przyciągną sponsorów a miasto nie jest czerwonym krzyżem. Lepiej wydać te pieniądze na imprezy faktycznie promują JG. Oczywiście kultura jest ważna ale pamiętajmy że prowadzenie miasta to biznes.
~do ~wyżej 27-04-2011 0:06
Ile można stracic ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group