Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7249
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podzielili pieniądze na wydarzenia kulturalne

Poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Podzielili pieniądze na wydarzenia kulturalne
Organizator XIV Festiwalu Muzyki Silesia Sonans, który odbędzie się jesienią w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa otych, otrzyma 20 tysięcy (koszt imprezy 138 150 zł).
Fot. TEJO
Sto trzydzieści pięć tysięcy złotych przyznano łącznie jeleniogórskim stowarzyszeniom i organizacjom na realizację zadań publicznych związanych z wydarzeniami kulturalnymi w 2011 roku.

O wsparcie z budżetu miasta zadań o łącznej wartości ponad miliona złotych wnioskowało trzydzieści sześć podmiotów. Odrzucono z przyczyn formalnych tylko jedną ofertę: Chrześcijańskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej chciało dofinansowania na powierzenie realizacji zadania (koncert Kraków Gospel Choir), a przyznanie środków na taki cel nie jest możliwe.

Jednak i wśród wniosków nieodrzuconych jest kilka, na których wsparcie miasto nie znalazło pieniędzy. Na przykład Stowarzyszenie Ratowania Uśmiechu wnioskowało o 61 500 złotych na realizację projektu „Twórcze zadania”. Nie dostanie ani złotówki. Pomocy od miasta nie będzie także dla, między innymi, Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa (konkurs dotyczący ogródków przydomowych), czy też Stowarzyszenie Goduszyn (festyn Baw się z nami sąsiadami). Wsparcia z budżetowej puli nie otrzyma również Aeroklub Jeleniogórski, który wnioskował o 40 600 złotych dotacji na imprezę pod hasłem „Lotnicy w służbie Jeleniej Góry. 65 lat na jeleniogórskim niebie”.

Na co pieniądze się znalazły? Wymieńmy kilka imprez: Teatr Odnaleziony i Stowarzyszenie Niezależnych Inicjatyw Teatralnych otrzyma 15 tys. zł wsparcia na projekt „Aleje Wolności”, Regionalny Związek Pszczelarzy może liczyć na 4 tys. zł pomocy w organizacji XII Międzynarodowych Warsztatów Pszczelarskich, Cech Rzemiosł Różnych dostanie 2500 złotych na Dzień Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Sobieszowskiemu Zespołowi Aktywności Społecznej dzięki 1500 złotych wsparcia łatwiej będzie urządzić festyn na pożegnanie lata. Półwiecze Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego dofinansowane zostanie kwotą siedmiu tysięcy złotych.

Dwa tysiące złotych otrzyma Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta na jubileusz dziesięciolecia jeleniogórskiego koła. Stowarzyszenie Jeleniogórska Alternatywa Kulturalna dzięki wsparciu miasta zorganizuje Festiwal Laboratorium Myśli Muzycznej (8 tys. zł) oraz Zabobrze przewodnik artystyczny (5 tys. zł). O tysiąc złotych mniej dostanie Parafia Prawosławna świętych Piotra i Pawła na dwa koncerty muzyki cerkiewnej. Jak wyglądały Cieplice na pocztówkach z przełomu XIX i XX wieku, będzie można się przekonać dzięki wystawie zorganizowanej przez Miłośników Cieplic, którzy na ten cel dostaną półtora tysiąca złotych.

Bardzo skromne wsparcie dostanie od miasta w tym roku organizator XIV Festiwalu Muzyki Silesia Sonans, który odbędzie się jesienią w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa: z wnioskowanych 88 150 złotych, otrzyma jedynie 20 tysięcy (koszt imprezy 138 150 zł).

Ze szczegółami treści zarządzenia prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły tyczącego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury w Jeleniej Górze można zapoznać się na stronie miasta: www.jeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group