Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2632
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podzielili pieniądze „korkowe”. Najwięcej dostał Aeroklub

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: UM
Zakończyło się postępowanie konkursowe, oceniające oferty na realizację zadań zlecanych w ramach programu przeciwdziałania alkoholizmowi i skutkom alkoholizmu. – Do podziału było 200.000 zł, a w sferze profilaktyki – 80.000 zł. Łącznie wpłynęło 21 ofert.

Propozycja Aeroklubu Jeleniogórskiego – „Przez trzeźwość do gwiazd” zyskała wysoką punktację. Aeroklub proponuje zajęcia dla dzieci z rodzin zagrożonych patologią przez całe wakacje. Uczestnicy spotkań będą zdobywali nie tylko wiedzę o lotnictwie, ale – jeśli rodzice się zgodzą – będą mieli okazję przynajmniej raz znaleźć się w powietrzu pod opieką doświadczonego pilota. Aeroklub otrzymał na realizację tego zadania kwotę 74 tys. zł.

Podobną kwotę – 65 tys. zł – otrzymał Hufiec ZHP Jelenia Góra na „Harcerskie obozy profilaktyczne”, PCK na „Nieobozowe Lato” dostał 22 tys. zł, Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „StoKur” na „Letnie warsztaty dziecięce” otrzymało 16. tys. zł, inne organizacje otrzymały nieco niższe kwoty.

Jednym z ważniejszych kryteriów jakie przyjęli członkowie komisji przy ocenie wniosków była oferta w Jeleniej Górze, mniejsze szanse mieli ci, którzy proponowali wyjazdy. Chodziło o to, że do udziału w zajęciach na miejscu można zaprosić więcej uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group