Zalogowanych: 26

III liga: Podział punktów w Gubinie

Środa, 13 września 2023, 13:14
Aktualizacja: 13:15
Z niezłym rezultatem, patrząc na okoliczności powrócili do Jeleniej Góry piłkarze Karkonoszy. W zaległym spotkaniu 7. kolejki makroregionalnej III ligi jeleniogórzanie zremisowali na wyjeździe z Cariną Gubin 2:2.

Spotkanie ze względu na sobotnie obchody 70-lecia KS Karkonosze Jelenia Góra i towarzyską potyczkę ze Śląskiem Wrocław, zostało przełożone na wtorek, 12 września. W spotkanie lepiej weszli rywale, którzy objęli prowadzenie już w 16. minucie meczu po trafieniu Kacpra Staszkowianina. Podopieczni trenera Jacka Kołodziejczyka walczyli o wyrównanie i ta sztuka nam się udała tuż przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej części gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Mateusz Baszak. Zaznaczmy, że kolejne minuty po stracie gola przez nasz zespół należały do miejscowych i tylko dzięki słabo nastawionym celownikom oraz dobrej dyspozycji Wojciecha Fościaka, było cały czas tylko 1:0 dla Cariny. Tak czy inaczej pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Początek drugiej odsłony należał do Karkonoszy, kiedy to futbolówka po uderzeniu Baszaka obiła poprzeczkę bramki gubinian. Z czasem groźniejsi byli też przeciwnicy. W 66. minucie dublet skompletował Kacper Staszkowianin, ponownie wyprowadzając Carinę na prowadzenie. Jeleniogórzanie do samego końca ambitnie walczyli o choćby remis uzyskany na ziemi lubuskiej i to się finalnie udało. W 10. minucie doliczonego czasu gry faulowany w polu karnym był Mateusz Baszak, a jedenastkę na gola zamienił Dominik Bronisławski. Karkonosze zremisowały ostatecznie z Cariną Gubin 2:2. Trzeba szanować ten wynik, bo z jednej strony były okazje, by wygrać ten pojedynek, a z kolei remis uzyskaliśmy dopiero w setnej minucie meczu!

Carina Gubin - Karkonosze Jelenia Góra 2:2 (1:1)

Karkonosze: Fościak, Firmanty (79' Milewski), Niemienionek, Maciejewski, Pojasek, Kocot (87' Ratajski), Sierpina (46' Bronisławski), Radziemski, Jaros (59' Siudak), Baszak, Chmielewski (46' Tokarz)