Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6566
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podwórka teatrem zaczarowane

Wtorek, 3 sierpnia 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:50
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Podwórka teatrem zaczarowane
Fot. Gabi
Już po raz trzeci jeleniogórskie podwórka zamieniają się w krainę baśni i fantazji dzięki polsko–czeskiej akcji „Skok w blok”, organizowanej przez JCK i Teatr Lalek z Chrudimia (Czechy) prowadzonej przez bardzo żywiołowych i pełnych pomysłów instruktorów.

Projekt trwa od 31 lipca i skończy się 6 sierpnia. Do tej chwili zaczarowano trzy podwórka: na Osiedlu Orle, w Sobieszowie i w Jeleniej Górze przy ulicy Morcinka. Dzieci wraz z opiekunami przychodzą bardzo licznie i chętnie, często jest to już ich kolejna skoczna w blok zabawa.

Zaczęło się od kolorowego roweru z przyczepionymi rekwizytami, jeżdżącego po podwórkach w Oleśnicy. Teraz mamy szansę zobaczyć teatr marionetkowy wraz z całym cyrkowym, sportowym, plastycznym wyposażeniem i mnóstwem niespodzianek.

Tradycją są odbywające się spektakle lalkowe teatru z Czech, animowane przez Łukasza Dudę oraz Libora Stoumpfa. Przedstawiają oni między innymi bajki czeskie o przygodach Kaszparka, w których dzieci pomagają bohaterowi w podejmowaniu bardzo ważnych decyzji o jego losie, a także się śmieją, a czasami nawet boją.

Kontrast emocji i ciekawość opowiadań wpływają na późniejsze głośne brawa i uśmiechy na twarzy. Kiedy bajka się kończy i kurtyna opada nadchodzi czas na zajęcia ruchowe i plastyczne prowadzone przez Michalinę Chmockę-Dudę oraz Agnieszkę Szymszczykiewicz.

Dzieci mają wtedy szansę na wykazanie swoich umiejętności w kreowaniu mody, tworzeniu lalek kukiełkowych, sprawności fizycznej czy zwinności. Wszystkie działania odbywają się bardzo ekspresowo i energicznie, bo „skokowcy” wiedzą że zaraz nadejdzie pora na kolejną niespodziankę.

I oto jest ! Pan czarodziej, w którego wciela się Karol Matuszewski o żonglerskich i magicznych zdolnościach. Odbywa się pokaz żonglerki piłek, kuli, kulek i kuleczek, którymi chwilę potem wszyscy się bawią i uczą się nie łatwych sztuczek.

Po czterech godzinach niezwykłego szaleństwa nadchodzi smutny moment pożegnania. Jednak ci sprytniejsi na pewno pokazują się też na innych podwórkach, by powtórzyć zabawę. Skok w Blok odbędzie się jeszcze :
03.08.- Plac zabaw przy ul. Okrzei godz. 15.00 – 19.00
04.08.- Plac zabaw przy ul. Trzcińskiego 10 przy ODK godz. 15.00 - 19.00
05.08.- Plac zabaw przy ul. Noskowskiego 3, godz. 15.00 – 19.00
06.08. – Plac zabaw przy ul. Kiepury 34 godz. 15.00 -19.00

Projekt finansowany przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze z funduszu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group