Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7162
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kromnów: Podwójny wernisaż w Kromnowie

Poniedziałek, 17 września 2012, 9:26
Aktualizacja: 9:43
Autor: mea
Kromnów: Podwójny wernisaż w Kromnowie
Fot. organizator
Otwarcie wystawy Michaliny Choroszczak „Historie naturalne – opowieści o drzewach” oraz ceramiki Elżbiety Telatyńskiej odbędzie się 22 września o godz. 17.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej. Wstęp jest wolny.

Michalina Chroszczak pochodząca z Jeleniej Góry, jest studentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swój talent szlifuje pod okiem prof. Janusza Merkla. Elżbieta Telatyńska to ceramiczka, mieszkająca w Świerzawie, a tworząca w Dobkowie. Dziś jeszcze nic je nie łączy, ale już 22 września połączy wernisaż, który dla obu tych pań odbędzie się tego samego dnia.

Parter galerii po raz pierwszy zajmie wystawa czasowa, a będzie nią właśnie ceramika Elżbiety Telatyńskiej. Formy użytkowe i ozdobne, a wszystkie okraszone rozpoznawalnym już stylem. Tworzone w skupieniu i mimo, że czas goni panią Elżbietę jak wszystkich innych, to jednak z wielkim spokojem.

Pani Elżbieta zarzeka się, że artystką nie jest. – Czuję się taką zwykłą kobietą – mówi. Jest skromną i ciepłą osobą, a jej wizerunek nijak nie pasuje do mitu narosłego wokół artystów. Ceramiką zaczęła się zajmować już jako dorosła osoba, ale dziś jest to jej cały świat. Wyroby pani Elżbiety kojarzą z pewnością bywalcy Izerskich Jarmarków Rękodzieła i Sztuk Wszelakich, ale też miłośnicy podobnych imprez w regionie.

Drugą artystką, z którą będzie można się spotkać tego dnia w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie jest Michalina Choroszczak, do której dyspozycji oddajemy całe piętro galerii. Z pochodzenia jeleniogórzanka, ale obecnie mieszkająca we Wrocławiu. Poszukuje, bawi się kolorem, fakturą. Inspiruje się tym, co wokół – naturą, ale też miejskim krajobrazem obu miast, które ją kształtowały i kształtują, czyli Wrocławiem i Jelenią Górą. Podczas kromnowskiej wystawy przedstawi część swojego dorobku z zakresu malarstwa i rysunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group