Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2640
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podwójna sesja: budżetowa i czynszowa już w piątek

Środa, 18 grudnia 2013, 7:37
Aktualizacja: 7:39
Autor: Angela
Jelenia Góra: Podwójna sesja: budżetowa i czynszowa już  w piątek
Fot. Angela
O godz. 8.00 rano rozpocznie się pierwsza z dwóch piątkowych sesji Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Najpierw na wniosek grupy radnych PO, rajcy zajmą się zmianą uchwały w sprawie wieloletniego programu gospodarowania zasobem miasta, a mówiąc prościej, obniżkami czynszu mieszkań komunalnych. Druga z sesji, której początek zaplanowano na godz. 11.00, będzie poświęcona przede wszystkim uchwale budżetowej na rok 2014.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, dotyczącej obniżek czynszów mieszkań komunalnych, sesja czynszowa została zwołana po interwencji mieszkańców przeciwnych stawkom bazowym, wprowadzonym zarządzeniem prezydenta.

- Zaproponowane zmiany dotyczą mieszkańców o niższych dochodach i znacząco łagodzą skutki wzrostu stawek bazowych – czytamy w uzasadnieniu. – Projekt zakłada m.in. rozszerzenie ulg dochodowych i wyłącza w 2014 roku ograniczenia powierzchni mieszkania, dla którego przyznawana jest ulga dochodowa (…).

Zmiany te pozwolą też na spokojne uregulowanie do końca 2014 roku spraw związanych z zamianą czy wykupem mieszkań, tak by osoby starsze i samotne nie były zobowiązane do dokonania tego jeszcze w 2013 roku przed nadchodzącymi świętami.

Głosowanie nad projektem uchwały budżetowej na rok 2014 natomiast poprzedzą opinie: składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej i komisji Rady Miejskiej oraz dyskusja radnych i zgłaszanie przez nich wniosków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group