Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8480
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Podsumowanie akcji „Ratujmy Wzrok Dzieciom”

Środa, 23 września 2015, 14:37
Aktualizacja: 14:39
Autor: Org/KaMa
Kowary: Podsumowanie akcji „Ratujmy Wzrok Dzieciom”
Fot. Użyczone–Archiwum Organizatora
W sali rajców Urzędu Miejskiego w Kowarach odbyło się wczoraj (22.09) podsumowanie siódmej edycji Programu „Ratujmy Wzrok Dzieciom” . W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Jeleniogórskich Zakładów Optycznych, Rotary Clubu – Jelenia Góra, NZOZ Przychodnia Rodzinna CITO – MED w Kowarach, Zakładu Optycznego w Kowarach Małgorzata Ulanowska oraz Dyrektorzy kowarskich szkół.

„Ratujmy Wzrok Dzieciom” to wyjątkowy w skali kraju program, który zapewnia kompleksową pomoc – diagnozę okulistyczną i zaopatrzenie w okulary. Inicjatorem akcji są Jeleniogórskie Zakłady Optyczne.

Przeprowadzane każdego roku badania pozwalają zapobiegać i leczyć schorzenia wzroku u dzieci, a także pełnią funkcję edukacyjną. Często badanie w ramach programu jest pierwszym spotkaniem z lekarzem okulistą i optykiem.

W Kowarach Program „Ratujmy Wzrok Dzieciom” realizowany jest od roku szkolnego 2008/2009. Od tej pory zbadano w mieście 1277 uczniów i wystawiono 332 recepty na korekcję wad wzroku.

W roku szkolnym 2014/2015 zbadano okulistycznie 186 dzieci. Badania uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjum przeprowadziła Przychodnia Rodzinna „CITO MED” kierowana przez Tomasza Celmera. Lekarzem badającym była doktor Katarzyna Miara. Wystawiono 45 recept na okulary.

Jeleniogórskie zakłady Optyczne przekazały 46 soczewek okularowych z powłoką antyrefleksyjną, których montażu do opraw dokonali kowarscy optycy: inicjatorzy programu w Kowarach Jan Burnos i Małgorzata Ulanowska. Rotary Club – Jelenia Góra dofinansował zakup 11 opraw okularowych dzieciom w trudnej sytuacji materialnej.

W roku 2015/2016 program „Ratujmy Wzrok Dzieciom” będzie po raz ósmy realizowany w Kowarach. Procedura postępowania będzie taka sama jak w latach ubiegłych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group