Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3300
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Podgórna zarośnięta

Piątek, 10 lipca 2020, 6:01
Aktualizacja: Niedziela, 12 lipca 2020, 10:30
Autor: WAC
Podgórzyn: Podgórna zarośnięta
Fot. WAC
Mimo pism wysyłanych do Wód Polskich nie możemy się doczekać wyczyszczenia zarośniętego koryta płynącego przez naszą miejscowość potoku Podgórna – mówi sołtys Podgórzyna Danuta Szymajda. – Taka sytuacja sprzyja podtopieniom i zagraża naszemu bezpieczeństwu

O fatalnym stanie koryta płynącej przez Podgórzyn Podgórnej informowaliśmy w ubiegłym roku. Okazuje się, że sytuacja w dalszym ciągu nie uległa zmianie, a roślinność po ostatnich opadach deszczu jeszcze się rozpleniła.

Jak mówi sołtys Podgórzyna Danuta Szymajda - mieszkańcy miejscowości wraz z samorządem gminy wielokrotnie zwracali się do spółki Wody Polskie o wyczyszczenie koryta Podgórnej. Do tej pory są to prośby daremne.

Kilka lat temu zostały wprawdzie przycięte gałęzie drzew rosnących w korycie, jednak korzenie pozostały i rozsadzają brzegi potoku - mówi D. Szymajda. - W niektórych miejscach są one poważnie podmyte i obawiamy się o bezpieczeństwo nasze i naszych domów. Gdyby nie spuszczanie wody z potoku do zbiornika Sosnówka już dawno w naszej miejscowości dochodziłoby do podtopień. Mam nadzieję, że nasze apele zostaną w końcu wysłuchane i doczekamy się wyczyszczenia koryta Podgórnej

Jak informuje Anna Tarka z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie czyszczenie koryta Podgórnej znajduje się w tegorocznym planie zadań realizowanych przez spółkę.

Wody Polskie dokładają wszelkich starań, aby wszystkie rzeki, potoki i cieki w regionie administrowanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu były utrzymywane w odpowiednim stanie, zarówno pod kątem ochrony przeciwpowodziowej lokalnych mieszkańców oraz ich mienia, jak i przeciwdziałaniu negatywnym skutkom suszy - zapewnia Anna Tarka. - Zadanie dotyczące robót konserwacyjnych na odcinku o długości 2,1 km potoku Podgórna w miejscowości Podgórzyn w powiecie jeleniogórskim jest ujęte w tegorocznym planie utrzymaniowym Wód Polskich i zostało wpisane na listę zadań oczekujących do realizacji, która jest opracowywana i zatwierdzana w porozumieniu z Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej.

Twoja reakcja na artykuł?

2
10%
Cieszy
6
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
20%
Złości
8
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
687
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group