Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 15210
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Cieplice: Podebatują o elektromobilności

Sobota, 14 października 2023, 14:02
Autor: WAC
Jelenia Góra/Cieplice: Podebatują o elektromobilności
Fot. użyczone
W pierwszy weekend grudnia na Politechnice Wrocławskiej w Jeleniej Górze odbędzie się jubileuszowa X edycja Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2023. Temat przewodni Konferencji to elektromobilność, który będzie omawiany w formie debaty przez specjalistów z różnych dziedzin związanych z tym zagadnieniem.

W ramach przygotowań do GPW 2023 organizatorzy Konferencji dziekan Wydziału Elektrycznego PWr prof. Waldemar Rebizant, dyrektor Filii PWr w Jeleniej Górze prof. Maciej Pawłowski, wiceprezes Zarządu Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich prof. Andrzej Hachoł oraz członkowie Zarządu Maciej Gwoździewicz i Jarosław Krysiak odwiedzili Jelenią Górę aby zaprosić do wzięcia udziału w Konferencji oraz w Debacie o Elektromobilności prezydenta miasta Jerzego Łużniaka, prezesa TAURON Ekoenergia Przemysława Mandelta, koncesjonera Renault i Dacia Ryszarda Dzięciołowskiego oraz prezesa Oddziału Jeleniogórskiego SEP Krzysztofa Krzyżaka.

Elektromobilność nie zaczyna się od pojazdu elektrycznego i nie kończy się na jego ładowarce - powiedział Maciej Gwoździewicz, sekretarz Konferencji GPW. - Jej aspekty są ściśle związane z całym systemem elektroenergetycznym, dlatego w trakcie Debaty o Elektromobilności na Konferencji GPW 2023 chcemy zapytać ekspertów z branży energetycznej czy polski system elektroenergetyczny jest przygotowany na rewolucję w transporcie drogowym. Ponadto, w Debacie pojawią się także autorytety w dziedzinie motoryzacji, silników spalinowych, napędów elektrycznych jak również wieloletni użytkownicy samochodów elektrycznych, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z eksploatacji takich pojazdów"

Przypominamy, że decyzją Parlamentu Europejskiego z lutego 2023 r. i Rady Europejskiej z marca 2023 r. od 2035 r. na terenie Unii Europejskiej nie będzie można kupić nowego samochodu emitującego CO2. Właściciele zakupionych wcześniej pojazdów o napędzie spalinowym nie będą musieli ich się pozbyć, ale przewiduje się, że całkowite koszty posiadania i użytkowania takich samochodów gwałtownie wzrosną.

Twoja reakcja na artykuł?

9
39%
Cieszy
6
26%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
5
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
682
Nie, to tylko 300 metrów
7%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
25%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Aktualności
Milion na Festiwal Światła od kuracjuszy i turystów!
 
Aktualności
Spotkanie starosty z wiceministrem
 
Karkonosze
Otuleni śniegiem w Karkonoszach
 
Inne wydarzenia
Moc emocji i atrakcji, na liście startowej jest już blisko 50 uczestników
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group