Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13469
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podczas wakacji kierowcom odbija

Wtorek, 24 czerwca 2008, 7:24
Aktualizacja: 7:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Podczas wakacji kierowcom odbija
Fot. Archiwum
Pijanego sprawcę potrącenia przechodnia złapali w nocy z poniedziałku na wtorek policjanci na osiedlu Zabobrze. Letnia kanikuła to pole do popisu dla bezmyślnych prowadzących auta, którzy szaleją nierzadko po wypiciu alkoholu.

Kierowca fiata punto jechał jak szalony ulicą Karłowicza. Uderzył w przechodzącego przez jezdnię człowieka. Na szczęście poszkodowanemu nie stało się nic groźnego, choć trafił na szpitalny oddział ratunkowy. Sprawca incydentu, pod wyraźnym wpływem trunków, był agresywny. Grozi mu utrata prawa jazdy i kara więzienia.

Czy latem kierowcy częściej sięgają do kieliszka i potem wsiadają za kółko? Podczas minionego weekendu patrole policyjne zatrzymały kilku amatorów jazdy na dwóch gazach.

Ale nie tylko oni stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Nocą niektóre ulice miasta zamieniają się w tory wyścigowe. „Fani” Roberta Kubicy ćwiczą kontrolowanie poślizgu, z piskiem opon kręcą ósemki i z wyjącym silnikiem szaleją na śródmiejskich traktach. Dzieje się tak, na przykład, na pętli przy ulicy Morcinka.

Tu rajdowe odgłosy wydawane przez pojazdy prowadzone przez najczęściej młodych kierowców nie dają spać pobliskim mieszkańcom. Oby tylko nie usłyszeli trzasku blachy zgniecionej po uderzeniu w niespodziewaną przeszkodę lub sygnałów karetki pogotowia pędzącej na pomoc poszkodowanym w wypadku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
787
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
Wiadomości z miasta
Lodowisko lada dzień
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group