Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5584
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podarunek WORD–u wspomógł strażaków

Środa, 14 stycznia 2009, 13:01
Aktualizacja: Sobota, 17 stycznia 2009, 16:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Podarunek WORD–u wspomógł strażaków
Fot. Angela
Wyposażenie przeznaczone do ratownictwa drogowego w tym sprzęt hydrauliczny, który składa się m.in. z agregatu i pompy zasilającej, rozpinacza ramieniowego, nożyc służących do rozcinacza karoserii i wielu innych elementów o wartości 100 tysięcy złotych otrzymali wczoraj jeleniogórscy strażacy. Całość sprezentował strażakom Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Był to pierwszy tego typu prezent, który z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego trafił do z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, ale jak zapowiadał dyrektor WORD-u Robert Tarsa, nie ostatni.

– W naszym statucie jest m.in. poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówił podczas spotkania Robert Tarsa. – Przez wiele lat, czyli zanim zostałem dyrektorem, to zadanie było realizowane w stopniu minimalnym. Dlatego teraz staram się doposażyć poszczególne służby. Wcześniej zakupiony przez nas sprzęt o wartości 50 tysięcy złotych trafił już do policji – dodał. – Jest to zadanie, które w 2008 roku wpisaliśmy jako poprawa bezpieczeństwa w rejonie drogi krajowej numer 3, a także całego miasta i powiatu jeleniogórskiego. W przyszłości również przewidujemy tego typu pomoc.

W związku z tym, że ratownictwo techniczne, w tym drogowe, jest zadaniem ustawowym straży pożarnej od początku lat 90. komenda straży pożarnej dotychczas posiadała podobny sprzęt, jednak miał on już kilkanaście lat, był wysłużony i w wielu przypadkach nie spełniał on już swojej roli.

– Sytuacja na rynku motoryzacyjnym w ciągu ostatnich lat bardzo się zmieniła, dlatego teraz potrzebujemy sprzętu o większych parametrach, większej sile cięcia czy uścisku. Ten sprzęt, który otrzymaliśmy, w zupełności spełnia nasze oczekiwania – mówił st. kpt. Radosław Fijołek, zastępca komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Mamy nadzieję, że dzięki niemu będziemy mogli szybciej dotrzeć do ofiar wypadków i skuteczniej ratować ich życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group