Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2243
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pod palcami wirtuoza

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 września 2006, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Cały rok przekonywano światowej sławy klawesynistę prof. Władysława Kłosiewicza, aby wystąpił w sobieszowskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Opłacało się czekać: artysty można było posłuchać w sobotę.

– Negocjacje w sprawie wypożyczenia z Filharmonii Dolnośląskiej unikalnego, jednego z dwóch w Polsce klawesynów trwały półtora roku – mówi Henryk Dumin, dyrektor Festiwalu Kameralistyki „Musica Viva”, w ramach, którego odbył się ten koncert. Jak podkreślił, to jeden z dwóch takich instrumentów w Polsce.

Władysław Kłosiewicz z wirtuozerią gra na rzadkim dziś instrumencie. Jest specjalistą w intepretacji utworów klawesynistów francuskich z XVII i XVIII wieku. Specyfika miejsca i wspaniała akustyka spotęgowała jeszcze doznania artystyczne z tego koncertu.

Klawesyn, którego brzmienie jest ciche i mało zróżnicowane dynamicznie w porównaniu do fortepianu, pod palcami Kłosiewicza brzmiał fantastycznie. Publiczność doceniła kunszt artysty, który na co dzień jest profesorem w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~barok 18-09-2006 10:27
niesamowite przeżycie artystyczne
~:( 18-09-2006 13:43
Niestety nie byłam, a bardzo chciałam. Szkoda, bo jestem wielbicielką gry prof. Kłosiewicza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group