Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 1998
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pociski usunięte – akcja zakończona

Czwartek, 2 czerwca 2011, 7:48
Aktualizacja: Piątek, 3 czerwca 2011, 7:21
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pociski usunięte – akcja zakończona
Konwój z niewybuchami opuszcza Jelenią Górę.
Fot. SD
Ku uciesze kierowców, mieszkańców, służb policyjnych oraz straży miejskiej i pożarnej, które cały czas były w gotowości i zabezpieczały teren, akcja wykopywania odnalezionych w miniony poniedziałek pocisków została zakończona. Niebezpieczna, skorodowana amunicja wyjechała z miasta, w którym przywrócono już porządek komunikacyjny.

Akcja usuwania amunicji i materiałów wybuchowych z okresu II wojny światowej z terenu przy stacji BP nieopodal skrzyżowania Jana Pawła II i ul. Grunwaldzkiej zakończyła się około godziny 14.30, kiedy ku zaskoczeniu saperów okazało się, że w ziemi niczego już nie ma.

Przypomnijmy, że od poniedziałku, kiedy podczas wykopów zauważono pierwsze pociski, znaleziono ponad 110 sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru. Nikomu z dziennikarzy nie pozwolono dość do miejsca, gdzie wydobywana była broń. Zdjęcia ma udostępnić w najbliższych dniach policja.

Wiadomo jednak, że wśród odkopanej amunicji było ponad 50 sztuk pocisków artyleryjskich, ponad 50 sztuk zapalników, kilkanaście panzerfaustów i wiele sztuk amunicji mniejszego kalibru. Cały arsenał broni był mocno skorodowany, i jak oceniali saperzy, była to broń porzucona, zakopana nawet na głębokości czterech metrów. Całą akcję utrudniało nadrzeczne położenie terenu.

Obecnie wszystkie ulice są już odblokowane i przejezdne. Saperzy w kolumnie z policją i pogotowiem ratunkowym oraz strażą pożarną wyjechali też z amunicją na poligon wojskowy, gdzie broń zostanie zdetonowana.
To największe znalezisko amunicji pochodzącej z okresu ostatniej wojny, jakie dotychczas wykopano na terenie Jeleniej Góry i okolic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (127) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group