Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6505
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pociągiem do Przemyśla i Białegostoku

Sobota, 19 września 2015, 8:25
Aktualizacja: Niedziela, 20 września 2015, 10:15
Autor: KODLK
Jelenia Góra: Pociągiem do Przemyśla i Białegostoku
Fot. Archiwum KODLK
Powodzeniem zakończyły się starania Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych w sprawie przywrócenia bezpośrednich połączeń Jeleniej Góry z Przemyślem i Białymstokiem. Oba pociągi ponownie rozpoczną kursowanie 13 grudnia, kiedy to PKP PLK zmienia rozkład jazdy.

Pociąg do Przemyśla ponownie połączy nasze miasto z Częstochową, Krakowem, Tarnowem i Rzeszowem, natomiast pociąg do Białegostoku pojedzie przez Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Sieradz, Łódź i Warszawę.

- Zalet wymienionych, przywróconych połączeń jest wiele, m.in. czas przejazdu pociągu z Jeleniej Góry do Przemyśla na odcinku Jelenia Góra- Kraków będzie wynosił średnio około 5,5 godziny co podkreśla, że jeszcze nigdy do Krakowa z Jeleniej Góry nie jechało się tak szybko – informuje Grzegorz Oleś z KODLK.

- Oba połączenia PKP Intercity będą obsługiwane nowo zmodernizowanym taborem, a pociąg do Białegostoku z biegiem czasu obsłuży, zamówiony przez PKP Intercity na trasę Jelenia Góra- Białystok, przedstawiony na zdjęciu Dart produkowany obecnie w Bydgoszczy - dodaje.

Pociągi będą kursowały codziennie. Wyjazd do Przemyśla zaplanowano z Jeleniej Góry po godzinie 8.00 rano a przyjazd w stronę powrotną przed godziną 20.00. Z kolei pociąg do Białegostoku wyjedzie ze stolicy Karkonoszy po godz. 12.00, a pociąg relacji powrotnej przyjedzie do Jeleniej Góry przed godziną 16.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1041
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group