Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6045
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pociąg do dorosłości w „Norwidzie”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 kwietnia 2008, 13:52
Aktualizacja: 14:16
Autor: RED
Podczas przerwy przed gmachem "Norwida" w Cieplicach. Wkrótce zamieścimy zdjęcia z piątkowej uroczystości.
Fot. TEJO
Młodzież z cieplickiego liceum odlicza dni do matury, ale wciąż pamięta o wzruszającym „pożegnaniu”, jakie zgotowano im w Teatrze Zdrojowym w miniony piątek.

Na część artystyczną przedstawienia składał się monodram Michała Krawczyka ucznia drugiej klasy cieplickiego liceum, w reżyserii Ryszarda Grzywacza, nauczyciela języka polskiego, na podstawie tekstu Edwarda Stachury zatytułowanego "Nocna jazda pociągiem".

Maturzyści z sentymentem żegnali się ze swoją szkołą. Były łzy wzruszenia, wspomnienia, podziękowania, mocno wyczuwało się to jak bardzo ci ludzie byli ze sobą zżyci. Będą z placówką związani duchowo, przynajmniej zapewnili o tym w okolicznościowym ślubowaniu. Obiecali, że wszędzie będą sławić dobre imię II LO im. Norwida.

Przedstawiciel tegorocznych absolwentów Michał Wnuk mówił, że jeszcze rok temu, żegnając ubiegłorocznych absolwentów nawet nie myślał o maturze i samodzielnym życiu, a dziś, jak wielu maturzystów zastanawia się, jak to jest budzić się we własnym mieszkaniu.

Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II LO, wymieniała liczne osiągnięcia, zasługi abiturientów, wspominając jak bardzo budowali jej dumę przez te trzy lata. Co potwierdzało wiele nagród i wyróżnień przyznanych uczniom za szczególne osiągnięcia w różnych dziedzinach oraz wolontariat.

– Odchodzicie w roku, kiedy szkoła obchodzi swoje 60. urodziny, już na stałe zapiszecie się na kartach historii „Norwida” – podkreśliła Jadwiga Dąbrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Absolwen 07' 29-04-2008 15:08
Wydaje mi się, że kończyłem norwida zaledwie kilka dni temu, a w rzeczywistości minął okrągły rok. Uprzedzam młodszych kolegów, że nawet się nie obejrzycie, kiedy przyjdzie Wam zdawać egzaminy w sesji letniej :P Szczególnie zwracam uwagę nielicznym absolewentom profilu biol-chem, którym za rok przyjdzie zdawać egzamin z anatomii prawidłowej :) Kiedyś w swojej naiwności myślałem, że trzy lata liceum to za mało na spokojne przerobienie materiału do np. matury z chemii czy z biologii. Teraz mam niecały miesiąc na opanowanie kilkukrotnie większego materiału z samego tylko CUN :), że o czerwcowym egzaminie z całości nie wspomnę. Pozdrawiam i życzę naprawdę wysokich wyników i prostej matury, bo na akademie i uniwersytety medyczne czekają całe legiony ubiegłorocznych maturzystów, którzy odpadli w rekrutacji, a startują bez poprawiania matury z wynikami po 230 :)
~zerom 29-04-2008 17:24
OJOJ, co sie stało. Napisał ktoś o norwidzie.. a przeciez tu tylko o zeromie cały czas sie pisze.. xD powodzenia na maturach
~~Norwid 29-04-2008 19:01
Cały czas pisało...teraz to się zmieni i Norwid nie będzie pomijany ;]
KochaSJG83 29-04-2008 19:11
Szkoła pewnie słynie również z tego, że przy pobliskiej piekarni uczniowie popalają sobie papierosy. Większość palaczy jest nieletnia. Warto się tym zainteresować, ponieważ to też zmienia opinię o szkole wśród okolicznych mieszkańców...
~do Kochasia 29-04-2008 19:22
skąd takie przypuszczenia ? :) czyżbyś sprawdzał dowody?
~janusz 29-04-2008 22:42
to bardzo zła szkoła, nie ma oświaty tam gdzie interes kwitnie.
~Marcin_ 29-04-2008 23:42
KochaS nie roprzestrzeniaj błednych informacji ;) Nieletni palą gdzie indziej :P
~Marcin_ 29-04-2008 23:44
W dobie tak beznadziejnego szkolnictwa jakie mamy w Polsce uwazam ze Norwid i tak jest na bardzo wysokim poziomie. Jakby nie bylo wszystko zalezy od uczniow, jak nie chcą sie uczyc, to nikt ich za to nie zabije.
~absolvenka Norwida '07 30-04-2008 1:08
nie ma co sie stresowac matura... jak bedziecie mieli sesje - to dopiero poczujecie co to znaczy miec egzamin !
~cloe 7-05-2008 20:14
Ale bez matury nie będziemy mieli sesji. ;] Zresztą sama stresowałaś się maturą na pewno nie mniej niż my teraz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group