Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6683
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pociąg do dorosłości w „Norwidzie”

Wtorek, 29 kwietnia 2008, 13:52
Aktualizacja: 14:16
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Pociąg do dorosłości w „Norwidzie”
Podczas przerwy przed gmachem "Norwida" w Cieplicach. Wkrótce zamieścimy zdjęcia z piątkowej uroczystości.
Fot. TEJO
Młodzież z cieplickiego liceum odlicza dni do matury, ale wciąż pamięta o wzruszającym „pożegnaniu”, jakie zgotowano im w Teatrze Zdrojowym w miniony piątek.

Na część artystyczną przedstawienia składał się monodram Michała Krawczyka ucznia drugiej klasy cieplickiego liceum, w reżyserii Ryszarda Grzywacza, nauczyciela języka polskiego, na podstawie tekstu Edwarda Stachury zatytułowanego "Nocna jazda pociągiem".

Maturzyści z sentymentem żegnali się ze swoją szkołą. Były łzy wzruszenia, wspomnienia, podziękowania, mocno wyczuwało się to jak bardzo ci ludzie byli ze sobą zżyci. Będą z placówką związani duchowo, przynajmniej zapewnili o tym w okolicznościowym ślubowaniu. Obiecali, że wszędzie będą sławić dobre imię II LO im. Norwida.

Przedstawiciel tegorocznych absolwentów Michał Wnuk mówił, że jeszcze rok temu, żegnając ubiegłorocznych absolwentów nawet nie myślał o maturze i samodzielnym życiu, a dziś, jak wielu maturzystów zastanawia się, jak to jest budzić się we własnym mieszkaniu.

Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II LO, wymieniała liczne osiągnięcia, zasługi abiturientów, wspominając jak bardzo budowali jej dumę przez te trzy lata. Co potwierdzało wiele nagród i wyróżnień przyznanych uczniom za szczególne osiągnięcia w różnych dziedzinach oraz wolontariat.

– Odchodzicie w roku, kiedy szkoła obchodzi swoje 60. urodziny, już na stałe zapiszecie się na kartach historii „Norwida” – podkreśliła Jadwiga Dąbrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1159
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group