Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8423
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pochwały i gratulacje w cieniu długu

Środa, 13 stycznia 2010, 8:02
Aktualizacja: Czwartek, 14 stycznia 2010, 8:21
Autor: Ania
REGION: Pochwały i gratulacje w cieniu długu
Fot. Ania
Pozytywne emocje ożywiały wczorajszą uroczystość, podczas których samorządowcy powiatu jeleniogórskiego podsumowali miniony rok. Bohaterem wydarzenia był Julian Gozdowski, „ojciec” Biegu Piastów i laureat 75. edycji prestiżowego plebiscytu Przeglądu Sportowego. Dobry humor psuło jedynie widmo zadłużenia szpitala Bukowiec, którego nie udaje się spłacić.

Udział w targach turystycznych w kraju i za granicą, wręczenie kolejnych nagród Liczyrzepy, pozyskanie środków na remonty dróg to jedne z wielu przedsięwzięć, jakie w 2009 roku udało się zrealizować powiatowym samorządowcom. W dalszym ciągu nie spłacono jednak długu szpitala Bukowiec, który ponad rok temu sprywatyzowano. Miniony rok podsumował wczoraj starosta jeleniogórski Jacek Włodyga w Chacie za Wsią w Mysłakowicach.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele wszystkich gmin z powiatu jeleniogórskiego, samorządowcy z Jeleniej Góry na czele z prezydentem miasta, Markiem Obrębalskim. Nie zabrakło także przedstawicieli okolicznych przedsiębiorstw, dających zatrudnienie mieszkańcom oraz władz uczelni wyższych m. in. Kolegium Karkonoskiego. Pojawiła się posłanka na Sejm RP, Marzena Machałek. Gościem honorowym był ordynariusz diecezji legnickiej ks.bp Stefan Cichy.

Starosta jeleniogórski spośród wszystkich gości wyróżnił Juliana Gozdowskiego, inicjatora Biegu Piastów. Pogratulował mu nagrody specjalnej, jaką impreza ta otrzymała w 75 plebiscycie przeglądu sportowego. Bieg Piastów może poszczycić się tytułem najlepszej Masowej Imprezy Roku 2009 .

W 2010 roku planowane są nowe inwestycje, m. in. przebudowa dróg w Jeżowie Sudeckim (ulica Długa) i w Kowarach – Wojkowie. W dalszym ciągu będą prowadzone działania w związku z Karkonoskim Systemem Wodociągów i Kanalizacji. Istotna będzie także spłata długu za Szpital Bukowiec, nie wykluczone, że powiat zaciągnie pożyczkę.

Mimo tego minusa samorządowcy przy lampce szampana spędzili czas na rozmowach o sprawach różnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1295
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group