Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6951
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po VII edycji GITAROMANII. Zwycięzcy wyłonieni, nagrody rozdane

Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 4 lutego 2011, 13:38
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Po VII edycji GITAROMANII. Zwycięzcy wyłonieni, nagrody rozdane
Fot. Petr
Wczoraj, 23 stycznia 2011 w Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów (siedziba Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej) w Jeleniej Górze–Cieplicach odbył się koncert laureatów VII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka GITAROMANIA.

Podobnie jak to było w latach ubiegłych, VII edycja GITAROMANII zrzeszyła prawdziwych, młodych wirtuozów gitary klasycznej, którym talentu możemy jedynie pozazdrościć. Tradycyjnie, w ramach festiwalowego konkursu oceniano umiejętności uczniów wszystkich typów szkół muzycznych, nie tylko z Polski, lecz z całej Europy. Co charakterystyczne, „szranki” rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych: tzw. „grupie młodszej” – do której klasyfikowali się gitarzyści urodzeni po 31 grudnia 1998 r. oraz „grupie starszej” – wśród gitarzystów urodzonych po 31 grudnia 1992 r.

Należy podkreślić, iż poziom muzyczny każdego z uczestników VII edycji GITAROMANII był, doprawdy, imponujący! Mistrzowskie wykonania Preludiów Francisco Tarregi, zaprezentowane przez „grupę młodszą”, przepięknie odgrywane, wybrane części Suity “Platero y Yo” Eduardo Sainz de la Mazy – oto czego doświadczyliśmy podczas tegorocznego festiwalu „gitary”, którego zwycięzcy wystąpili przed nami wczoraj.

Decyzją jury w składzie: Piotr Pałac – przewodniczący, Marcin Dylla, Christiane Spannhof, Tomasz Zawierucha oraz Wojciech Lipiński, które przesłuchało w „grupie młodszej” 9 osób, zaś w „grupie starszej” osób 16 – absolutnymi „liderami” VII edycji GITAROMANII zostali: „grupa młodsza”, I nagroda ex – aequo: Kinga Barańczak – PSM I st. im. G. Bacewicz w Nowej Soli, Dominika Dawidowska – SM I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni; II nagroda: Jan Jakub Mielziuk – PSM I i II st. w Suwałkach; III nagroda: Agnieszka Rau – PSM I i II st. w Zielonej Górze; wyróżnienie: Julia Wołyniak – SM I st. w Miliczu.

Z kolei jeśli chodzi o „grupę starszą”, I nagrodę otrzymał Mariusz Kozłowski – OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu; II nagrodę ex – aequo przyznano Joannie Zawiślak – OSM II st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu oraz Annie Chorążyczewska – PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze; III nagrodę otrzymał Daniel Egielman – OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Wyróznienie ex – aequo przypadło Maciejowi Krupskiemu – OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi, Wiktorowi Wilgockiemu – OSM II st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu i Małgorzacie Jarosz – OSM I i II st. w Gdańsku.

Tytuł WIELKIEGO GITAROMANIAKA otrzymała Anna Chorążyczewska z PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze. Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group