Piątek, 23 lutego
Imieniny: Damiana, Izabeli
Czytających: 8093
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po ślubowaniu – pierwszaki na „Szóstkę”

Sobota, 14 października 2017, 7:08
Aktualizacja: Niedziela, 15 października 2017, 5:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Po ślubowaniu – pierwszaki na „Szóstkę”
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejna jeleniogórska placówka ma za sobą ślubowanie pierwszoklasistów. W piątek (13.10) w Szkole Podstawowej Nr 6 licznie zgromadzeni rodzice z dumą obserwowali, jak ich pociechy wstępują w grono społeczności szkolnej.

W nowym roku szkolnym w jeleniogórskich placówkach otwarto 25 oddziałów klas pierwszych, z czego trzy w cieplickiej "Szóstce". W trakcie uroczystości w sali gimnastycznej maluchy pięknie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego oraz pieśń szkolną, a także wykazały się umiejętnościami artystycznymi prezentując się w części artystycznej śpiewając piosenki i recytując wiersze.

- Przez pierwszy miesiąc dowiedzieliście się gdzie jest wasza klasa, świetlica, biblioteka szkolna oraz inne ważne pomieszczenia. Wiecie też, jak wyglądają i nazywają się nauczyciele, którzy was uczą. Za wami pierwsze lekcje, pierwsze poznane litery i cyfry - mówiła Maria Guszała, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 w jeleniogórskich Cieplicach. Uczniowie klas starszych dobrym słowem wsparli swoich młodszych kolegów i koleżanki, a następnie przystąpiono do ślubowania i pasowania.

W roku szkolnym 2017/2018 w Jeleniej Górze utworzono więcej oddziałów klas pierwszych niż w poprzednim roku, głównie ze względu na to, że w ubiegłym roku większość rodziców sześciolatków postanowiło, że ich pociechy pozostaną w przedszkolach, zatem po ukończeniu „zerówki” zasiliły w tym roku grono uczniów szkół podstawowych.

- Mamy 25 oddziałów w klasach pierwszych, z czego 10 proc. to dzieci w wieku 6 lat – powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Dla porównania warto zaznaczyć, że w roku szkolnym 2016/2017 sześciolatkowie stanowili 22 proc. uczniów klas pierwszych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1380
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Kultura
Otwarcie wystawy o saniach rogatych
 
Kultura
Pułapka na myszy
 
112
Mercedesem w busa
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group