Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4612
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po sesji w ratuszu. „To było historyczne głosowanie”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 12 czerwca 2012, 14:32
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2012, 7:52
Autor: Petr
Fot. Petr
„Historyczne głosowanie”, jak to określił przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Grodziński odbyło się dzisiaj podczas XXVI sesji w ratuszu w Jeleniej Górze. – Trzeci raz podchodziliśmy do projektu uchwały w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z parków miejskich. Cieszę się, że wreszcie osiągnęliśmy konsensus – podsumował przewodniczący.

Debata nad projektem uchwały w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z parków miejskich była punktem kulminacyjnym dzisiejszego posiedzenia radnych. Sporo kontrowersji wzbudziła kwestia Parku Zdrojowego w Jeleniej Górze-Cieplicach, z którego po burzliwych, a przy tym niewolnych od wzajemnych przytyków rozmowach nie będą mogły korzystać osoby poruszające się na rowerze czy spacerujące z domowymi pupilami.

– Park Zdrojowy powinien służyć przede wszystkim wypoczynkowi i rekreacji odwiedzających ze szczególnym uwzględnieniem kuracjuszy Uzdrowiska Cieplice. Nie może być tak, że osoba, która jest po zabiegach i ma np. dwie godziny wolnego będzie narażona na atak zwierząt czy zderzenie z rowerzystą. Uważam, że wprowadzenie nowego regulaminu korzystania z parku jest absolutnie konieczne – mówił radny Wiesław Tomera z Platformy Obywatelskiej.

Innego zdania był natomiast Oliwer Kubicki, radny Prawa i Sprawiedliwości. – To radykalne i niepotrzebne ograniczenia. Chodzi mi przede wszystkim o zakazy dla cyklistów, które tłumaczy się m.in. koniecznością utwardzenia ścieżek. Przecież one nie będą „utwardzać się” cały czas, wprowadźmy zatem tymczasowy zakaz i wydzielmy jakiś pas ruchu dla rowerów na terenie parku – mówił.

Summa summarum, pasa dla rowerzystów nie będzie. Prócz zakazu korzystania z parku przez rowerzystów, osoby poruszające się na rolkach czy wrotkach (z wyłączeniem dzieci do lat 7) i spacerujące z domowymi pupilami w Parku Zdrojowym będą obowiązywały zakaz śmiecenia, niszczenia, uszkadzania lub wykopywania roślin czy elementów małej architektury, tworzenia graffiti, umieszczania reklam, tablic, ogłoszeń bez zgody Zarządzającego; handlu, świadczenia usług, organizacji imprez, pikników, biwaków itp. (również bez zgody Zarządzającego).

I dalej: spożywania alkoholu, kąpieli w fontannach i niecce stawowej, zachowań zakłócających spokój, używania sprzętu nagłaśniającego i ruchu samochodów. Należy podkreślić, że odtąd park będzie otwarty w godzinach od 6.00 do 24.00.

Co ciekawe – na dzisiejszej sesji radni przegłosowali jeszcze jedną, niezaplanowaną uchwałę. Mianowicie, bez żadnych podziałów i w nieco żartobliwym tonie jednogłośnie opowiedziano się za wnioskiem, że Polska musi dziś wygrać mecz z Rosją, który odbędzie się o 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group