Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 1821
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po sesji w ratuszu. „To było historyczne głosowanie”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 12 czerwca 2012, 14:32
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2012, 7:52
Autor: Petr
Fot. Petr
„Historyczne głosowanie”, jak to określił przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Grodziński odbyło się dzisiaj podczas XXVI sesji w ratuszu w Jeleniej Górze. – Trzeci raz podchodziliśmy do projektu uchwały w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z parków miejskich. Cieszę się, że wreszcie osiągnęliśmy konsensus – podsumował przewodniczący.

Debata nad projektem uchwały w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z parków miejskich była punktem kulminacyjnym dzisiejszego posiedzenia radnych. Sporo kontrowersji wzbudziła kwestia Parku Zdrojowego w Jeleniej Górze-Cieplicach, z którego po burzliwych, a przy tym niewolnych od wzajemnych przytyków rozmowach nie będą mogły korzystać osoby poruszające się na rowerze czy spacerujące z domowymi pupilami.

– Park Zdrojowy powinien służyć przede wszystkim wypoczynkowi i rekreacji odwiedzających ze szczególnym uwzględnieniem kuracjuszy Uzdrowiska Cieplice. Nie może być tak, że osoba, która jest po zabiegach i ma np. dwie godziny wolnego będzie narażona na atak zwierząt czy zderzenie z rowerzystą. Uważam, że wprowadzenie nowego regulaminu korzystania z parku jest absolutnie konieczne – mówił radny Wiesław Tomera z Platformy Obywatelskiej.

Innego zdania był natomiast Oliwer Kubicki, radny Prawa i Sprawiedliwości. – To radykalne i niepotrzebne ograniczenia. Chodzi mi przede wszystkim o zakazy dla cyklistów, które tłumaczy się m.in. koniecznością utwardzenia ścieżek. Przecież one nie będą „utwardzać się” cały czas, wprowadźmy zatem tymczasowy zakaz i wydzielmy jakiś pas ruchu dla rowerów na terenie parku – mówił.

Summa summarum, pasa dla rowerzystów nie będzie. Prócz zakazu korzystania z parku przez rowerzystów, osoby poruszające się na rolkach czy wrotkach (z wyłączeniem dzieci do lat 7) i spacerujące z domowymi pupilami w Parku Zdrojowym będą obowiązywały zakaz śmiecenia, niszczenia, uszkadzania lub wykopywania roślin czy elementów małej architektury, tworzenia graffiti, umieszczania reklam, tablic, ogłoszeń bez zgody Zarządzającego; handlu, świadczenia usług, organizacji imprez, pikników, biwaków itp. (również bez zgody Zarządzającego).

I dalej: spożywania alkoholu, kąpieli w fontannach i niecce stawowej, zachowań zakłócających spokój, używania sprzętu nagłaśniającego i ruchu samochodów. Należy podkreślić, że odtąd park będzie otwarty w godzinach od 6.00 do 24.00.

Co ciekawe – na dzisiejszej sesji radni przegłosowali jeszcze jedną, niezaplanowaną uchwałę. Mianowicie, bez żadnych podziałów i w nieco żartobliwym tonie jednogłośnie opowiedziano się za wnioskiem, że Polska musi dziś wygrać mecz z Rosją, który odbędzie się o 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77) Dodaj komentarz

~xxx 12-06-2012 14:41
I znów bezsensowne zakazy... Głupota do potęgi n-tej !!!!
~he ha he 12-06-2012 14:59
Kroczak - fota number two - We Loves YOU !!!
~bu-ba 12-06-2012 15:11
A co z zakazem wstepu dla matek z dziećmi ? I zakazem wjazdu samochodów ? Wiadomo, że do Teatru Zdrojowego i Politechnicy pracownicy dojeżdżaja samochodqami ! Oj, panowie radni - chyba jednak macie poćwierć głowy !!!
~ 12-06-2012 15:19
A bedzie mozna prowadzic rower? Albo psa niesc na rekach ? Kto bedzie egzekwowal ten zakaz? SM czy jakis ciec? Moze by tak zebrac sie cyklisci i wieksza grupe, pojechac rowerami do parku i pokazac im co o tym myslimy?
~ 12-06-2012 15:58
no a jak zostala potraktowana sprawa skargi na prezydenta itp, o tym juz nie piszecie
~mieszkaniecc 12-06-2012 16:05
a moze na sesji p Wojcik sie wypowie w jaki sposob wkrecila sie do pracy w POWIATOWYM URZEDZIE PRACY ze swoim doswiadczeniem bazarowej handlary!!!a moze ktos zbada ta sprawe-bo chyba warto!
~jeleniogórza 12-06-2012 16:16
podobno Jelenia Góra to stolica rowerzystów, na całym świecie zachęcają do zamiany samochodu na rower, a w Jeleniej Górze, zakaz jazdy rowerem!!! Dlaczego nikt nie interesuje się się że psy załatwiają swoje potrzeby na ścieżkach rowerowych i nie tylko Wstyd panowie radni, oj wstyd
~kdkdk 12-06-2012 16:22
rzeczywiście historyczne głosowanie, takiej głupoty jeszcze nie było, a ta historia i za 100 lat będzie przykładem głupoty w historii się zapisze na pewno
~opraffca 12-06-2012 16:31
czyli dzieci poniżej lat 7 mogą wykopywać roślinki i zdobić farbą architekturę
~GośćJG 12-06-2012 16:36
Oczywiście wyszło, że park jest tylko dla "kur.acjuszy" a nie dla mieszkańców. Super, lepiej być nie może. Gdyby nawierzchnię scieżek wykonano jak trzeba to by nie trzeba było nic utwardzać ! Współczuję tylko sprzątającym te "piaskowe" alejki z jesiennych liści bo automatem nie da rady tego wysprzątać. Pozdrawiam !
~łojjojoooj! 12-06-2012 16:44
...A CO JEŚLI POLSKA "NIE POSŁUCHA" I NIE WYGRA DZIŚ MECZU Z ROSJĄ ? ...ZAKAZ WJAZDU /dla drużyny /DO PARKU ZDROJOWEGO W CIEPLICACH- ??? ;)))
~MOC PYTAŃ: 12-06-2012 16:59
Kilka pytań: - gdzie będzie można zaparkować rower przed wejściem do Parku Zdrojowego w Cieplicach ?-czy w ogóle z rowerem można wejść ? -czy można będzie "legalnie" leżeć na trawie? -czy dzieci też mają być na "smyczach"?-czy przed Parkiem będą zamontowane wycieraczki?-czy trzeba mieć status Kuracjusza, aby w ogóle Tam wejść?-czy ogrodzenie będzie pod napięciem? -czy przed wejściem będzie "schronisko" dla pupili na czas wizyty ich opiekunów w Parku?-czy można z lodami? -czy Park Norweski będą obowiązywały Te same prawa? -czy można karmić kaczki? - CZY BĘDĄ BILETY i ew.cena? -i ...czy w ogóle PARK ZDROJOWY W CIEPLICACH BĘDZIE JESZCZE DLA LUDZI?????????????????????
~Sceptyk 12-06-2012 17:05
Co za bzdurna uchwała, i za bzdurna rada.... robić nie mają co... tylko debatować kto może i na czym wejść(wjechać). Nie dziwię się, że miasto siada i ludzie wyjeżdzają... bo radni bezradni... debatują nad "pierdołami". Zaraz będzie zakaz oddychania dla miejscowych aby kuracjusze mięli świeższe powietrze..... wstyd mi za tych co to uchwalają... i na najbliższe wybory macie jeden głos mniej.... bo szkoda mi czasu na takich ludzi... Do roboty, zróbcie abym mógł godną pracę i godne pieniądze zarabiać, a nie we Wrocku tyrać aby utrzymać rodzinę w JG...
~propozycja: 12-06-2012 17:07
...W sprawie zmiany nazwy Parku Zdrojowego w Cieplicach na: OGRÓD BOTANICZNY CIEPLICE ZDRÓJ. Wtedy nie trzeba będzie wprowadzać tych wszystkich Zakazów! Bo OGRÓD BOTANICZNY rządzi się swoimi prawami ! --TO NAPRAWDĘ JEST DOBRA MYŚL!
~Sceptyk 12-06-2012 17:16
Co za bzdurna uchwała, i za bzdurna rada.... robić nie mają co... tylko debatować kto może i na czym wejść(wjechać). Nie dziwię się, że miasto siada i ludzie wyjeżdzają... bo radni bezradni... debatują nad "pierdołami". Zaraz będzie zakaz oddychania dla miejscowych aby kuracjusze mięli świeższe powietrze..... wstyd mi za tych co to uchwalają... i na najbliższe wybory macie jeden głos mniej.... bo szkoda mi czasu na takich ludzi... Do roboty, zróbcie abym mógł godną pracę i godne pieniądze zarabiać, a nie we Wrocku tyrać aby utrzymać rodzinę w JG...
~kol 12-06-2012 17:20
a ja jestem za zakazami, nikt wam nie każe chodzić do parku, a jak będę chciał sobie pospacerować nie oglądając się co chwilę czy nie jedzie rower to wybiorę właśnie ten park. będąc natomiast na rowerze czy z psem przeżyję jakoś to że nie będę mógł wejść do parku, jest mnóstwo innych miejsc gdzie będę mógł pójść. myślę że w całej tej "aferze parkowej" więcej jest krzyku i protestów, bo my nie lubimy zakazów, niż praktycznych uciążliwosci z nimi związanymi.
~Ja -KOŃ 12-06-2012 17:23
A czy można wejść do Parku Zdr. z koniem? ...czy koń też zalicza się do 'domowych pupili" ? Oj!....będą panstwo bez/Radni mieli jeszcze wiele ...godzin na dopieszczenie Regulaminu Parku Zdrojowego W Cieplicach ! A najistotniejsza kwestia CZY BĘDĄ TOALETY z prawdziwego zdarzenia? /nie mówmy tu o toy -wychodkach!
~PROFESOR: 12-06-2012 17:29
To nie było "historyczne głosowanie" ...to było HISTERYCZNE GłosowaNIE. A tej SESJI NIE ZDALIŚCIE RADNI/bezradni! Repetować będziecie za karę ! Do ławek wracać i modlić się /tak jak bezradny ze zdj. nr.2 !
~ 12-06-2012 17:32
A hulajnoga przejedzie?
~JELENI PARK! 12-06-2012 17:40
Jeśli Ten Park Zdrojowy ma być pod nóżki Kuracjostwu to ŻĄDAMY PARKU w Jeleniej Górze pod kątem Mieszczuchów i Tutejszych! Jeleniogórzan ! ...Wtedy wszyscy będą Radzi! Ponieważ JG nie posiada Parku z prawdziwego zdarzenia czas go stworzyć ! W samym CENTRUM nie ma ani jednego takiego parku ! WSTYD ! A miejsce jest... zarasta chwastami w samym Centrum tuż pod nosem radnych w "Sercu" Stolicy Karkonoszy! Tak dbacie radni, o Kuracjostwo a o Swoich nie umiecie! Niedostateczny! /1.
~parkowa 12-06-2012 17:43
Radni zapomnieli przeglosowac projektu ktory zakazuje radnym JG wejsc na teren parku zdrojowego Polska rzeczywistosc i tutaj radni pokazali szczyt swej glupoty Tyle spraw do zalatwienia w JG a ciesza sie ze swego prostactwa.Napewno jest to wasza ostatnia kadencja radni i bedziecie BEZRADNI:))))))))
~JELEŃ 12-06-2012 17:51
MY JESTEŚMY JELENIE, JELENIE ... PARK DLA JELENI ! Jeleń to nie "domowy pupil" więc do Zdrojowego wejdzie ? A co na to Kuracjusze ! -Uchwalić PARK JELENIA ! Należy się Miastu Jelenia ! Chcemy Parku z pomnikiem naszego patrona -JELENIA . Tego Miastu brak a nie jakiejś tam fontanny -sikawko-marnacji! Za ta kasa można by było pomyśleć... o PARKU JELENIA !
~nuda... 12-06-2012 18:02
Sesja ? Posiedzieli, wody popili, wodę "polali", czas zleciał, dniówka zleciała i poszli ...do parku! ...na wagary! a... "historię" zaliczyli na 6 /bo Historia lubi się powtarzać/ i to była "Historyczna Sesja" Radnych Wielkiego Formatu i Wielkiego Tematu !
~Dostawca 12-06-2012 18:08
co to za decyzje najpierw głosują na tak a jak nie wychodzi to głosują jeszcze raz bo radni nie rozumieją na co głosują i jak głsowac masakra i wstyd oj wstyd
~Sceptyk 2 12-06-2012 18:10
POCHWAŁA dla "Sceptyka"z 17:16 !!! CO PRAWDA TO PRAWDA. Zgadzam się w całej rozciągłości!... Już 2 głosy mniej będą mieli bzr radni! Inni też dobrze pisza! To Wy powinniście być Radnymi! ...radnymi-Radnymi! Zmiana stołków tużżż tużżż........................................
~pop 12-06-2012 18:17
MÓDLCIE SIĘ bezRADNI jak wasz kolega ze zdj. 2 ! /już nie długoooooGO!
Laguna 12-06-2012 18:18
zaczyna się dzielenie społeczeństwa, dla tych lepszych Parki, zamknięte bez chołoty...a dla tych co pracują za 1200 - getto !! !! i utylizacja
~GośćJG 12-06-2012 18:27
Mistrzu M. piszący z play'a przestań już zaśmiecać forum swoimi beznadziejnymi wypowiedziami :)
~Gość 12-06-2012 18:35
Jacy radni takie uchwały ,po prostu żenada
~Gość 12-06-2012 18:37
a Straż Miejska i tak patrole będzie robić tym swoim złomowatym citroenem
~dde 12-06-2012 18:49
Może tak uchwalili by zakaz wstępu radnym do ratusza??? po co wpus...ć tam hołotę, która nie zna rzeczywistości??? nasi bezmózgowi radni, naprawdę się nudzą skoro uchwalają takie bzdury, jak by tak wykopali parę rowów to może by zmądrzeli???
~dde 12-06-2012 18:52
Jak patrzę na te zdjęcia to odnoszę wrażenie, że naszych bezradnych radnych wypuścili z ZOO !!!!!! co za zwierzyniec
~ob bbb 12-06-2012 19:39
Myślę ,że to ostania ich sesja,trzeba ich wreszcie pogonić.
~odwolac 12-06-2012 19:43
mozna cos zrobic aby radę miasta odwołać ? cyrk i tyle, zakaz urządzania pikniku w parku :) heh to po co nam park, chyba na emeryturze bedziemy sie dopiero oddawac przyjemnosci przebywania w nim , jak dożyjem :)
Piipi Jelonkowa 12-06-2012 20:32
Na pewno jak to Mężczyźni, popili Alkoholem i potem Brzydkie nachodziły ich myśli ! ~SMUTNE
~------------ 12-06-2012 20:33
----------------------------------------------------------------
goscniedzielny 12-06-2012 20:39
osz... czy ci radni nie mają się czym zajmować tylko toczyć boje o regulamin parków miejskich? .... NO TO WYBIŁA CHWILA PRAWDY :) ....POOOOOOOOOOOOOOOLSKA GOOOOOOOOOLAAAA !!! :D
~beee 12-06-2012 20:53
wikusiu z niemiec obudż się ! Rodacy ze smutnego kraju pragną twojej paplaninkijak jarmużu bełdki...
~ 12-06-2012 20:54
Ludzie widzicie Faszyzm wszędzie , faszyści rządzą a wolnościowców przewrotnie nazywają faszystami !!! Żyjemy w obozach , płace takie by starczyły tylko na jedzenie . Ceny energii maja pójść do góry nawet 300 %, podatek katastralny . Najpierw sprzedano wam mieszkania za 1% aby nie przeprowadzać remontów a teraz was obarczą dozgonnym jarzmem o wartości nieruchomości która wyceni wam urzędnik . Nawet nie będziecie się mogli napić normalnie bo alkohol będzie sprzedawany tylko do 22 -giej i jedynie na obrzeżach miasta w wyznaczonych przez Państwo sklepach itp itd .
~............ 12-06-2012 21:05
............................................................
~Priorytety 12-06-2012 21:26
Po raz trzeci podchodzili do projektu uchwały w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z parków miejskich. Cieszę się, że wreszcie osiągnęli konsensus. A Ile razy zajmie podejście do projektu uchwały w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania np. z ogródków przydomowych. Cieszcie się, że Wasi Radni mają tylko Takie "sprawy" na głowie.
~happyEND 12-06-2012 21:36
Brawo. Dzielni Wasi Radni. Dali radę./ 3 : 0
~abc 12-06-2012 21:44
Na budowie term w Parku jakoś cicho sza!!! Ani widu, ani słychu - POrażka! Pracownicy znikneli, POstój !!!!! Och zapomniałem, przecież meczyk trzeba oglądnąć, POtem olimpiada, jesień, zima i klapa.
~ 12-06-2012 21:46
Powinni ptakom zabronić przebywać w Parku bo mogą kuracjuszom nasrac na głowę , inwalidzi na wózkach chyba też maja a jak nie to powinni mieć zakaz bo maja niezborne ruchy z racji inwalidztwa i mogli by wjechać w kuracjusza . Co zrobią z nieznośną osą i bezczelną muchą nie wspominając o pająkach to dopiero może być zagrożenie dla kuracjuszy . Rok 1984 Orwela i rzeczywistość według Monty Pythona podają sobie rękę w postaci radnych i rządzących Polską . WOLNOŚĆ , Własność , Sprawiedliwość A co na to kuracjusze? Ktoś ich pytał czy chcą przebywać w tak nudnym parku? Gdyż oczywiście ktoś jeszcze będzie musiał tego pilnować i egzekwować . Rozumiem nowy głupawy etat państwowy za który zapłacimy z naszej obywatelskiej kieszeni.
~ 12-06-2012 21:57
Nie zapomnijcie utworzyć stanowiska osoby do koordynacji i wdrażania regulaminu . Ta osoba mogła by powołać kolejne urzędy np. nauczyciela parczanego chodu , parczanych rozmów szeptem , coś na wzór bechapowca i można by wówczas zrobić kursy BHP zachowań parczanych po jakiejś wygórowanej cenie , ktoś kto nie przejdzie takiego kursu nie będzie miał prawa zbliżać się do parku ani tym bardziej w nim przebywać pod groźba pozbawienia wolności no powiedzmy na 1 rok . Mam pomysł szacowna RADO MIEJSKA zatrudnijcie mnie na etacie a ja Wam będę wymyślała dziennie setki takich pomysłów nie będziecie musieli tak długo siedzieć w tym smutnym Ratuszu tylko wczasować się gdzieś w miłym miejscu .
~JAN 12-06-2012 22:01
ROWERZYŚCI ! MACIE PRZECIEŻ KOMISARZA ROWEROWEGO P.ZBIGNIEWA LESZKA I JEGO TOWARZYSTWO ROWEROWE. ONI WAS REPREZENTUJĄ ! CO ONI ZROBILI W TEJ SPRAWIE ? DLACZEGO ONI NIE BRONIĄ WASZYCH INTERESÓW ?
~ 12-06-2012 22:12
W bardzo smutnie wyglądającym parku , opustoszałym ,cisza nie daje spokoju męczy umysł pustką ktoś kto tu przyszedł wypocząć czuje się zmęczonym gdyż nie ma na czym zawiesić oka . Co kilka kroków tablice z regulaminem szpecą aleje, odnosi się wrażenie ,ze to nie PaArk tylko więzienny spacerownik . Wszyscy odwiedzający to miejsce odczuwają dziwne spięcie , wręcz stres spowodowany nie tylko atmosferą ale wszędzie węszącymi strażnikami miejskimi . Z tego względu nie przychodzi tu nikt normalny . Ludzie nie lubią Tego miejsca nazywają go "Park kosmitów" . Czyżby powszechne podświadome przekonanie było realnym rozwiązaniem tej mrocznej zagadki ...
~ 12-06-2012 22:15
TFU NA PSA UROK !
~ 12-06-2012 22:16
RADNYM PROPONUJĘ KUPIĆ KOŁO I PIER.. DOLNĄĆ SIĘ W CZOŁO .
~ 12-06-2012 22:16
-mnóstwo ważnych spraw dokoła. czym oni sie zajmuja. pierdołami. szkoda słów........................ ............... .... .
~ 12-06-2012 22:20
................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
~ 12-06-2012 22:30
SZKODA ,ZE NAJGORSZE ORDYNARNE BLUZGI SA KARALNE BO INACZEJ NIE BYŁO BY TU GRZECZNYCH KOMENTARZY I USŁYSZELI BY WRESZCIE KILKA SŁÓW PRAWDY O SOBIE . WÓWCZAS NIE ŚMIELI BY JUŻ WYCHODZIĆ NAWET Z DOMU NA ULICĘ A DO GŁOWY NIE PRZYCHODZIŁY BY IM TAKIE ROZWYDRZONE GŁUPOTY I BALI BY SIE TROCHĘ SPOŁECZEŃSTWA I LICZYLI Z NIM.
~ 12-06-2012 22:33
W ISLANDII WYRZUCONO WSZYSTKICH ZDRAJCÓW I CIEMIĘŻCÓW NARODU A WOJSKO STANĘŁO PO STRONIE LUDZI . A U NAS NAWET NIE BYŁO O TYM WZMIANKI W MEDIACH.
~remisss 12-06-2012 22:37
A tera ciszaaaaa, bo wszyscy radzi Radni oglądają mecza! ...
jankes 12-06-2012 22:39
Oczywiście że w parku można poleżec na trawce.Fajnie byłoby ,aby na trawce nie było psich odchodow. Widziałem RAZ ,jedyny raz !!gdy właścicielka sprzątała po piesku.Czy spacerowicz ,kuracjusz, ma mieć mniejsze prawa od zwierzaka? Co powiedzielibyście kobiecie pozbywającej się pampersa na trawnik ,czy wprost na chodnik? Spójżcie na niedopałki koło ławek... Kto z was wybiera się na spacer po północy? Czy napewno z zamkniętego parku nie znajdziemy wyjścia? Miejscowi mają z tym problem? Napewno? Zakazy???? Niedorzeczność ...Nie śmieć, nie niszcz,nie utrudniaj...tego każdego z nas powinna nauczyć mamusia i zbyteczne byłyby zakazy. Może poprostu nie dorośliśmy do niektórych rzeczy i dlatego musi istnieć ten regulamin .Nigdy nie obawialiście sie pędzącego rowerzysty,agresywnego psa? Faktycznie og
jankes 12-06-2012 22:46
Faktycznie ograniczenie wolności... zakaz jazdy rowerem jest ,a brak zakazu wywijania pałaszem,strzelania z kałacha,odpalania ładunków wybuchowych,strzelania z łuku i kuszy.....Ludzie !!Szukacie dziury w ....? w płocie? Trochę logiki !!! Do zobaczenia się z Pąństwem w pięknym,czystym parku na niedzielnym spacerze i na grilowaniu w Parku Norweskim z lewej strony odbudowanej muszli
~żenada 12-06-2012 23:01
Czy Rada Miasta musi zajmować się takimi bzdetami za tak pokaźne diety? Wstyd!!!
~ 12-06-2012 23:03
Panie i panowie radni, proponuję lekkie stuknięcie w czółko. Przecież za kilka lat będziecie lać ze śmiechu, gdy przeczytacie, czym się zajmowaliście
~właśnie! 12-06-2012 23:14
Właśnie, co robi Zbigniew Leszek? Dlaczego władze miasta robią sobie co im się zywnie podoba, a on ponoć obrońca rowerzystów siedzi w domu i dłubie palcem w d...? Panie Leszek, zakaz wjazdu do Parku Zdrojowego to równiez pana zasługa. Temu panu już dziękujemy !!
~peacemaker 12-06-2012 23:17
ja rozumiem zamykanie parku (złodzieje), zakaz wprowadzania psów (niestety właściciele nie sprzątają) ale co komu przeszkadza że ktoś przejedzie przez park na rowerze ? a tak na marginesie to może (bez)radni zajęli by się czymś istotnym ? dziury w drogach takie że koło chce urwać
~Sceptyk - cd 12-06-2012 23:31
Szanowni Czytelniku.... już wcześniej wypowiedziałem się nad bezsensem tejuchwały i podjściem radnych (celowo małą literą).... naprawdę mam dość ich uśmiechniętych facjat.. zachowują się jakby byli gwiazdorami - vel celebrytami... na to trzeba mieć klasę i wygląd (a brak jednego i drugiego). Na sesjach cały czas te same uśmiechnięte g.... (zastanawiam z czego się śmieją - czy z tego że mają nas gdzieś... że znów w/g nich uchwalili coś - co ich zdaniem zasługuje na Nobla...). Ludzie niech emeryci z tej rady idą na zasłużony odpoczynek, niech ustąpią miejsca młodym, niech idą wnuki lub prawnuki bawić...) Ile lat można być przy kor...cie - 30-40 albo dożywotnio... Mam prawie 40 lat i mi się chce - aby w mieście które kiedyś wybrałem było i żyło się lepiej.... bo ci panowie są do wymiany...
~ 12-06-2012 23:45
do sceptyka ustrój jest do wymiany a ludzie ci czy inni co to za różnica w pseudo dupokracji ?
~Sceptyk - cd 13-06-2012 0:00
Ludzie to tworzą i jak są nieudolni to powinni grzać ławę (jak w piłce nożnej) lub po prostu nie dostać powołania.... i grać sobie w lidze kopanej...podwórkowej... a nie w reprezentacji... A u nas jak na stołek już usiadł to ten stołek mu się przykleił do tylnej części ciała... i od razu gwiazdorzy... Tłum głosuje na twarze i ludzi których zna z tych fotek... Zacznijmy ich rozliczać i podsumowywać za to co robią - bądź próbują zrobić...
~Ja Bym 13-06-2012 0:01
JA BYM TAM ZROBIŁ REZERWAT ŚCISŁY!!!!!!!!
~jajcarz 13-06-2012 3:17
Luuuuuuuuuuuuuuudzie nie rozumiecie ,że w Jel Górze tak promują zdrowy styl życia, kursy autobusów zlikwidują i heja rowerem z Maciejowej do Ratusza. Bez..............mózg...........wia
~Cyklistka 13-06-2012 8:08
Czy oni nie są w stanie zrozumieć, że zakaz dla cyklistów zamiast pomóc zaszkodzi? Do tej pory kuracjusze byli traktowani w sposób jak najbardziej pozytywny, ale w tym momencie to przez nich a w sumie dla nich jest stworzony ten zakaz, i gro osób poruszających sie na rowerze nie będzie juz tak życzliwie sie do nich odnosić. Poza tym jak władze chcą kreować rowerowy wierunek naszych okolic, skoro miejsce publicznego odpoczynku i dogodnej trasy przedostania sie do drugiego parku wyłącza się spod rowerowego ruchu. Było tyle głosów oburzenia w stosunku do tego zakazu... A póxniej sie dziwią, że społeczeństwo jest wrogo nastawione do władz. Jeszcze jeśli zakaz dotyczy czegoś co powszechnie szkodzi, a tu prosze zakaz zrdowego ruchu na świerzym powietrzu...
~ 13-06-2012 8:12
Dziwna sprawa, to kuracjusze mają zabiegi do północy, panie Tomera? Park jest przede wszystkim dla mieszkańców a nie dla kuracjuszy!
~joanka 13-06-2012 8:15
Do tej pory można było rowerami jeździć i żaden kuracjusz nie poległ a też rowerzyści tylko przejeżdżają przez park, jestem tam codziennie i kolumnad rowerów nie widziałam. BEZNADZIEJNY PRZEPIS Jak ktoś przemknie przez park do pracy to go będą ścigać?
~Bury 13-06-2012 8:43
Nie jest to takie proste. W parku, szczególnie kuracjusze, powinni się czuć bezpiecznie, a rowerzyści, to nie zawsze naród kulturalny. Task jak rozmowy na tym portalu. Dobrze, że chociaż w sprawie meczu się "strony" zgodziły. :)
~ 13-06-2012 14:37
Ale wieś:)
~Bolko. 13-06-2012 20:57
Czy mogę iść przez park prowadząc rower? Oczywiście w każdym momencie można pocisnąć na p...ł i wtedy to jest "ryzyk-fizyk" - tak rozumiem ten rowerowy zakaz.
~Willy 13-06-2012 20:58
Drodzy forumowicze myślenie naprawdę nie boli , a Wy proponujecie poziom kiboli !!! Dla rowerzystów w okolicach Jeleniej Góry nie brakuje terenów (ścieżek ) dla wycieczek . Zostawcie Park Zdrojowy ( i tylko ten !! ) kuracjuszom,którzy chcą wypoczywać w Cieplicach i zostawiać tu swoje pieniądze. W tym uzdrowiskowym biznesie jest wiele miejscowości, które chętnie przejmą cieplickich kuracjuszy i ich pieniądze!!!!
~do Willy 14-06-2012 7:12
Drogi forumowiczu, pomijając kometarze z poziomem wypowiedzi poniżej poziomu morza to niestety większość ma rację. Nie przypominam sobie, żeby jakiś "kur.acjusz" poległ w starciu z rowerem. Sam od dzieciństwa poruszałem się po parku tym środkiem transportu bo było po prostu szybciej i wygodniej stąd niestety nie rozumiem tego bzdurnego zakazu. To jest park miejski, zrewitalizowany za miejskie pieniądze a nie prywatnych właścicieli uzdrowiska, stąd powinien być dla ludzi, ogólnie a nie nastawiony tylko i wyłącznie na kuracjuszy ! Propaguje się zdrowy typ życia, za granicami naszego kraju ludzie starają się wypoczywać i żyć zdrowo. Niejednokrotnie widziałem młode mamy poruszające się na rolkach i pchające wózek z dzieckiem... A u nas ani rowerzystów ani rolkarzy/wrotkarzy... - GośćJG
~tamtejszy 14-06-2012 15:49
Podtrzymuję twierdzenie, że w Jeleniej Górze jest najwięcej k...nów na km/2. ,Przykładem ,,cyklista '' ktory zapewne wymusza na własnej żonie prawo do wjeżdżania jednośladem do alkowy.Pewnie zamiast zająć kobietą,odkręca koło i wali się w czoło tylko dlatego, że nie może spacerować z duchami Schawgotchów parkowymi ścieżkami po pólnocy . Jakie to durne dyskusje... a jak będę prowadził rower to z ktorej strony,czy należy spuścić powietrze,czy odkręcic kierownicę? Ludzie !Tabletki wam się skończyły?
~ 14-06-2012 18:05
Polska POmylona Rzeczpospolita. Zima minela, balwany zostaly. Wymyslaja najbzdurniejsze zasady zycia, udajac brak bezrobocia w regionie. Pozostalo udupic ludzi milionami glupich postanowien i represji SM. Miasto przyjazne rowerom.... chyba w serwisie rowerowym. Radni nieporadni, odwiedzcie psychologa i proscie o specyfik na zmiane toku myslenia, ale o problemach z praca dla ludzi i o polityce prorodzinnej. Wam tylko w glowie bzdetne sprawy i niewolenie swobod obywateli. Brak pomyslu? Skierujcie sie do Holendrow, Tam szanuje sie wartosc czlowieka i jego upodoban nawet do jazdy rowerami po terenach parkowych. Wiadomo kogo stac na kuracje... Tym gadom zawadzaja zwykli ludzie i rowerzysci w parkach, to tlumaczy tok waszego myslenia o swoich kregach "VIPowskich"
~dodo41 26-06-2012 12:08
Może radni gdzieś polecą - najlepiej na drzwiach od stodoły i niech ominą ścieżki w parku. Wprowadzić zakaz wstępu dla radnych do parku, by swoimi ciężkimi doopskami nie dewastowali ścieżek.
~antyidiota 26-06-2012 12:12
A kto wybrał tych radnych do stanowienia ustaw ? - to przecież Wy, idioci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group