Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 2908
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po schodach bez strachu

Piątek, 23 lipca 2010, 10:23
Aktualizacja: 10:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Po schodach bez strachu
Fot. Angela
Przedwczoraj rozpoczął się remont granitowych schodów prowadzących z centrum miasta na Podwale. W miejsce istniejących stopni, po których zejście było poważnym problemem dla osób zdrowych, nie mówiąc już o niedowidzących czy dzieciach, powstaną nowe granitowe pełnowymiarowe schody. Prace potrwają około siedmiu dni.

W sprawie istniejących do niedawna schodów interweniowało już wielu mieszkańców. Były one bowiem zbyt strome i nie sposób było po nich schodzić bez kurczowego trzymania się poręczy. W ostatnim czasie do zarządu dróg i mostów wpłynęły też pisma od osób niedowidzących. Sam wiceszef zarządu dróg przyznaje, że nawet dla osób dorosłych zejście tymi schodami było nie lada wyzwaniem. Już za kilka ta sytuacja się zmieni. W ramach bieżącego utrzymania Kółko Rolnicze Siedlęcin wykonuje wymianę granitowych stopni na schody pełnowymiarowe.

- Będą to pełnowymiarowe schody granitowe, które zagwarantują mieszkańcom bezpieczne i komfortowe schodzenie i wchodzenie. Obok schodów zamontowane zostaną również nowe poręcze – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Obecnie rozebrano już istniejące schody i wylano podstawę betonem. Przejście zostało też zamknięte. Mieszkańcy mogą przejść z centrum miasta na Podwale obok Banku Zachodniego lub nieopodal sklepu firmowego Stihl.
Koszt tego zadania będzie znany dopiero po jego zakończeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1033
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group