Czytających: 10062
Zalogowanych: 23

Dąbrowica: Po raz pierwszy – wygrali i na zero z tyłu

Poniedziałek, 5 października 2020, 18:11
Spotkanie dwóch najsłabszych ekip jeleniogórskiej B-klasy było szansą na przełamanie dla Bobrów Wojanów, które na własnym terenie podejmowały Juvenię Rybnica. Ekipa występująca na boisku w Dąbrowicy nie zdobyła dotąd żadnego punktu i w każdym meczu traciła po kilka bramek. Goście mieli na swoim koncie dwa remisy, ale również nie zaznali smaku zwycięstwa.

Już w pierwszej połowie gospodarze pokazali, że są bardzo zmotywowani, żeby przełamać czarną passę. W 10. minucie wynik otworzył Krystian Orłowski. Następnie dwa gole zdobył Damian Jałgiejczuk (27. i 30. minuta), więc nastroje Bobrów znacząco się poprawiły. Po zmianie stron optyczną przewagę mieli goście, a miejscowi szukali swojej szansy z kontry. Więcej goli nie padło, ale to nie znaczy, że było nudno. Za sprawą gorących temperamentów zawodników obu drużyn sędziowie mieli trudne zadanie, a miarka przebrała się w 76. minucie, kiedy to Łukasz Kraszewski (Juvenia) ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę (pierwszą otrzymał po "zadymie" z bramkarzem Bobrów 6 minut wcześniej). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0, więc Bobry nie tylko wygrały swój pierwszy mecz, ale też po raz pierwszy zachowały czyste konto po stronie strat. Wygrana pozwoliła ekipie z gminy Mysłakowice na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli, kosztem Juvenii.

Bobry Wojanów - Juvenia Rybnica 3:0 (3:0)

Bobry: Szymański - Pieńkowski, Wroński, Lutomski, Rapacz, Florczyk, Jałgiejczuk, Jęderko (60' Klin), Lewandowski, Orłowski (75' Soprych), Zatylny.
Juvenia: T. Nawrocki - Macias, P. Starmach (60' Hajdukiewicz), Anuszkiewicz, Brzezicki, Harandziak, Kraszewski, A. Nawrocki, Polakowski (50' A. Starmach), Mariusz Skrok, Michał Skrok.

W następnej kolejce Bobry zagrają w Łomnicy (11.10, godz. 15:00), a Juvenia podejmie Rudawy Janowice Wielkie (11.10, godz. 11:00).