Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: Po przerwie naprawdę z górki

Poniedziałek, 5 października 2020, 21:55
Aktualizacja: 21:57
Zespoły rywalizujące na boisku przy ul. Nowej w Jeleniej Górze muszą się liczyć z tym, że ze względu na nachylenie terenu jedną połowę grają pod górę, a drugą z górki. W starciu Pub Gola z Włókniarzem Chełmsko Śląskie taki obraz dotyczył również przebiegu meczu, bowiem jeleniogórzanie do przerwy przegrywali 0:2, by ostatecznie wygrać 4:2.

W pierwszej połowie jeleniogórzanie zanotowali sporo niecelnych podań, a goście groźnie atakowali z kontry. Dwukrotnie udało im się pokonać Bartłomieja Sendera, ale gdy nie kilka jego znakomitych interwencji, wynik mógł być jeszcze gorszy. Po zmianie stron Pub Gol wziął się do odrabiania strat i już w 61. minucie prowadził 3:2. W doliczonym czasie gry wynik na 4:2 ustalił Gawroński.

Pub Gol Jelenia Góra - Włókniarz Chełmsko Śląskie 4:2 (0:2)

Gole: 0:1 Ziembicki 12', 0:2 Borys 41', 1:2 Kaszuba 53', 2:2 Grabski 55', 3:2 Gałek 61', 4:2 Gawroński 90'+3.

PG: Sender - Gałek (84' Wylegała), Głowik, Grabski, K. Hamowski, Kaszuba (88' Chromiński), D. Klimek, Kukuła (75' Gawroński), Lachowicz, Ozimek, Pawlikowski (31' Wrzal).
Włókniarz: Falkowski - Kruczek (60' M. Borys), Adamczyk, Gregorczyk, Kiełbasa, Niepielski, Sakalski, Wójtów, Zając, Ziembicki (67' Pączkowski).

Dzięki wygranej Pub Gol utrzymał pozycję wicelidera A-klasy (grupy pierwszej). W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają w Wojcieszowie z Orłem (10.10, godz. 15:00).