Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4170
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po prostu: fotografie

Piątek, 18 września 2009, 16:45
Aktualizacja: Czwartek, 9 września 2010, 8:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Po prostu: fotografie
Fot. TEJO
Fotografia to dowód na ułomność słów – takie jest motto wystawy prac Jakuba Byrczka „Kilka pamiątkowych fotografii” w Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Wernisaż ekspozycji odbył się dziś.

– To są po prostu fotografie pamiątkowe – powiedział dziś autor wystawy. – Dla mnie oznaczają one ważne miejsca, ale rozumiem, że dla kogoś będą bez znaczenia – dodał. – Ta wystawa bardzo mnie cieszy, bo prezentowane tu prace są bliskie fotografii czystej – podkreślił Wojciech Zawadzki, gospodarz Galerii „Korytarz”.

Monochromatyczne zdjęcia Jakuba Byrczka, na co dzień pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i animatora amatorskiego ruchu fotografii, intrygują. Na tle innych fotografii mniej lub bardziej poddanych różnej obróbce – ostatnio zwłaszcza cyfrowej – wyróżniają się prostotą zarówno formy, jak i treści.

Zwraca uwagę niesymetryczne passe-partout, a także specyficzny sposób wykonania: ze statywu i na dłuższych czasach, co z kolei nawiązuje do fotografii dawnych mistrzów. Jednak – jak przekonuje sam autor – ukrytych znaczeń nie ma co się doszukiwać. A zdjęcia trzeba po prostu obejrzeć. Jeśli się nie spodobają, Jakub Byrczek na pewno się nie obrazi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group