Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5913
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Po narkomankę pod eskortą

Poniedziałek, 10 marca 2008, 16:12
Aktualizacja: 17:36
Autor: Angela
42–letnia kobieta pod wpływem środków odurzających postawiła w poniedziałek na nogi służby ratownicze. Przedawkowała narkotyki w pustostanie w Dziwiszowie. Na pomoc pospieszyły trzy załogi pożarników, pogotowie ratunkowe i policja.

Do zdarzenia doszło na terenie opuszczonego ośrodka dawnego Juwenturu. Problem był o tyle skomplikowany, że półprzytomna 42-letnia mieszkanka Jeleniej Góry weszła na pierwsze piętro mimo zarwanych schodów. Ratownicy zachodzili w głowę, jak ona mogła tam wejść. Zażyła najpewniej nie jedną działkę "kompotu". Ratownicy mieli kłopot, aby ją ściągnąć.

– Dostaliśmy zgłoszenie, że potrzebna jest ewakuacja kobiety z pierwszego piętra pustostanu – mówi st. kapt. Mieczysław Stelmach, dowódca jednostki straży pożarnej, która pojawiła się na miejscu.
Z powodu zerwanych schodów strażacy musieli jakoś wdrapać się na piętro i znieść kobietę na desce do karetki. Akcja trwała kilka minut. Narkomanka wymagała natychmiastowej opieki lekarskiej. Została umieszczona w szpitalu.

Dziwiszowskie pustostany po byłym Juwenturze to znane siedlisko narkomanów, którzy systematycznie odwiedzają to miejsce. W ubiegłym roku doszło tam również do pożaru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group