Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 8372
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PO chce likwidacji abonamentu i TVP Info

Wtorek, 9 lutego 2021, 15:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PO chce likwidacji abonamentu i TVP Info
Fot. Przemek Kaczałko
Politycy Platformy Obywatelskiej rozpoczęli zbiórkę podpisów pod projektem zakładającym likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego oraz likwidację kanału TVP Info. O akcji poinformowała podczas konferencji prasowej posłanka Zofia Czernow.
Projekt dotyczy uchylenia ustawy, która wprowadziła abonament rtv, a jednocześnie wszystkie zaległości z niepłacenia abonamentu zostałyby umorzone - mówiła na wstępie posłanka Czernow. - Druga sprawa to wycofanie programu TVP Info, który absolutnie nie spełnia wymogów telewizji publicznej - jest realizowany pod szyldem TVP. Telewizja publiczna ma misję publiczną, skierowaną do całego społeczeństwa, tymczasem program TVP Info nie przekazuje informacji bezstronnie, niezależnie. To program, gdzie nie ma żadnej odpowiedzialności za słowo, bardzo często nierzetelnie, jednostronnie przedstawia informacje. Bardzo często trudno odróżnić informację od komentarza - argumentowała posłanka PO.

Zapytaliśmy posłankę w jaki sposób miałaby być finansowana telewizja publiczna po likwidacji abonamentu - w całości z dotacji państwa, zwiększenia liczby reklam na wzór stacji komercyjnych czy w jakiś inny sposób...?

Jeżeli miałyby być dotacje dla telewizji publicznej, to na prawdziwą, rzetelną informację, a nie na informację służącą konkretnej partii politycznej - odpowiedziała Z. Czernow.

Na pytanie o ewentualny nowy kanał informacyjny telewizji publicznej po likwidacji TVP Info również zabrakło konkretnej odpowiedzi. Jednocześnie przedstawicielka PO nie przewiduje karania dziennikarzy telewizji publicznej za dotychczasową działalność, np. obniżenia emerytury wzorem działań wobec byłych mundurowych z czasów PRL.

Nie przesadzajmy. Uporządkujmy to, co źle funkcjonuje. Nie mówiłabym o karaniu kogokolwiek - odpowiedziała Z. Czernow.

Podpisy są zbierane w biurze poselskim Zofii Czernow w Jeleniej Górze i Bolesławcu, a wkrótce również w Lwówku Śląskim, Zgorzelcu, Lubaniu i Jaworze, gdzie posłanka ma filie swoich biur.

Twoja reakcja na artykuł?

78
36%
Cieszy
77
36%
Hahaha
9
4%
Nudzi
4
2%
Smuci
12
6%
Złości
36
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (260)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
899
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group