Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6433
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po awarii woda w kranach dopiero wieczorem

Piątek, 20 listopada 2009, 13:24
Aktualizacja: Sobota, 21 listopada 2009, 8:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Po awarii woda w kranach dopiero wieczorem
Fot. Angela
Po godzinie 13.00 na Osiedlu Robotniczym doszło do poważnej awarii sieci wodociągowej. Uszkodzone zostały rura i nawierzchnia jezdni. Ulicę wyłączono z ruchu, a zmotoryzowani musieli korzystać z objazdów. Na trzech ulicach zamknięto dopływ wody. Obecnie sytuacja jest wstępnie opanowana. Drogę ponownie otwarto, a woda w kranach ma popłynąć do godziny 22.00.

Doszło tam do uszkodzenia wodociągu i podmycia fragmentu nawierzchni. Jej stan zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dlatego do godziny 14.45 ulica Osiedle Robotnicze od wiaduktu do Podwala było zamknięte. Policja kierowała pojazdy zmierzające w stronę Zabobrza objazdami przez estakadę oraz wiadukt przy ul. Wincentego Pola.

- Przypuszczamy, że do uszkodzenie plastikowej rury 250 - ki doszło w wyniku prowadzonych odwiertów i drgań, jakie wykonywała firma działająca na zlecenie energii – mówił na miejscu Wojciech Jastrzębski, prezes Wodnika. Pierwszy etap jaki zrobili nasi pracownicy to zamknęli wodę, by nie było strat, uszkodzeń jezdni i większej awarii. Za chwilę pojawi się tu nasza ekipa, która zdiagnozuje awarię i przystąpi do jej usunięcia. Sprawa jest dość poważna. Znacznie wybrzuszyło asfalt, co świadczy o tym, że wypływ wody musiał był dość znaczący.

Od chwili pojawienia się awarii wody w kranach nie mają mieszkańcy Osiedla Robotniczego, ulic Rodzinnej i Obrońców Westerplatte. Obecnie na miejscu są już pracownicy, którym udało się ustalić, że rura została uszkodzona wzdłuż asfaltu, a nie punktowo. To pozwoliło na ponowne otworzenie ulicy.

- Mamy nadzieję, że awarię uda nam się usunąć do godziny 22.00 – mówi Wojciech Jastrzębski.
Osiedle Robotnicze jest w wykazie ulic, na których Wodnik planuję przyszłoroczną wymianę rur w ramach pozyskanych w tym roku dotacji unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group