Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5814
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MYSŁAKOWICE: Płyta z klasą

Niedziela, 20 czerwca 2010, 9:22
Aktualizacja: 9:22
Autor: Ania
MYSŁAKOWICE: Płyta z klasą
Fot. Archiwum
Nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Mysłakowicach nagrali i wydali płytę. Są na niej zarówno utwory poezji śpiewanej i piosenki turystycznej oraz rocka.

Szkoła w Mysłakowicach bierze udział w projekcie eTwinning. Jego celem jest kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych w edukacji. Ze względu na międzynarodowy charakter łączy on placówki z wielu krajów świata. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Jacek Ziarkowski, nauczyciel języka angielskiego w szkole w Mysłakowicach.

- W naszej szkole działają aż trzy koła wokalno-muzyczne – mówi Jacek Ziarkowski – postanowiłem to wykorzystać, bo młodych utalentowanych muzycznie ludzi nie brakuje. Tak zrodził się pomysł na płytę Let’s make music.

Pedagodzy, którzy prowadzą pozostałe koła muzyczne również zdecydowali się wziąć udział w projekcie. Są to polonista, Rafał Wiewióra i nauczycielka m.in. muzyki Sylwia Kędzierska – Reut. Zadbali o wykonanie rodzimych utworów. Natomiast Jacek Ziarkowski postarał się o repertuar anglojęzyczny, nagrywał także partie gitarowe i miksował całość.

Nagrania powstawały w jednej z klas. Projekt okładki to także dzieło uczniów. Przedsięwzięcie nie było kosztowne. Szkoła kupiła tylko mikser. Wymagało jednak poświęcenia czasu. - Nie przypuszczałem, że to będzie wymagało aż tyle pracy – mówi Jacek Ziarkowski – ale warto było. Z efektu jestem zadowolony, uczniowie też.

Płyta zostanie przekazano zaprzyjaźnionym szkołom i będzie słuchana w wielu zakątkach Europy

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group