Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: Płonąca sadza znów groźna

Czwartek, 24 lutego 2011, 12:35
Aktualizacja: Sobota, 26 lutego 2011, 11:03
Autor: Angela
JELENIA GÓRA REGION: Płonąca sadza znów groźna
Fot. Angela
Dzisiaj strażacy dwa razy gasili palące się przewody kominowe w wielorodzinnych budynkach przy ul. Klonowica w Jeleniej Górze i przy ul. Piastowskiej w Szklarskiej Porębie.

Dzisiaj sadza w kominie czteropiętrowego budynku przy ul. Klonowica 14 zapaliła się przed godziną 10.00. Z ogniem walczyło sześciu strażaków. Sadzę udało się ugasić za pomocą piasku sypanego do komina od góry. Sporo problemu mieli natomiast strażacy z ustaleniem pieca, od którego sadza się zajęła.

– Przeszkodą jest przede wszystkim to, że wielu lokatorów nie ma w domu. Część z pieców jest natomiast zlokalizowana w piwnicach i innych pomieszczeniach. Tym razem „sprawcą” okazał się piec znajdujący się w piwnicy budynku – mówi asp. Wojciech Wiewióra z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Sadza zapaliła się w górnej części przewodu kominowego. Użytkownikom komina zalecono nie korzystanie z niego do czasu szczegółowego przeglądu kominiarskiego. Dziś wszystko skończyło się dobrze, ale pożar sadzy w kominie może doprowadzić do pożaru całego budynku. Wysoka temperatura powoduje rozszczelnienie się kanału. Wtedy ogień może przedostać się do środka. I nieszczęście gotowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group