Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7142
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Płoną ogniska na Wzgórzu Kościuszki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 14 stycznia 2008, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: TEJO
Fot. Archiwum Czytelnika
Palenie tworzyw sztucznych i zanieczyszczanie środowiska toksycznym dymem zarzuca pracownikom zieleni miejskiej nasz Czytelnik z ulicy Matejki. – To niepoważne – komentują pracownicy instytucji.

– Ogniska płonęły przez osiem dni bez żadnego dozoru, a dym słał się po okolicy – zadzwonił do nas Czytelnik, który zastrzegł swoje dane do naszej wiadomości. Opowiedział, że podczas spaceru do parku spotkał pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy dokonywali przecinki drzew, a gałęzie palili. – Do ognisk dodawali też znalezione w parku śmieci. Smród był nie do wytrzymania, a ognisk nie dogaszali. Mogło skończyć się pożarem – relacjonuje jeleniogórzanin. Na dowód zrobił zdjęcia aparatem komórkowym.

– To niepoważne – usłyszeliśmy w zieleni miejskiej, która odpowiada za stan parków i skwerów w Jeleniej Górze. – Owszem, były ogniska. Nasi robotnicy palili drobne gałązki, bo było im zimno, a ten pan zrobił wielką aferę z niczego. Nawet do ochrony środowiska poszedł. A pracownicy nie palili żadnych tworzyw – mówi kierowniczka Oddziału Zieleni Miejskiej MPGK w Jeleniej Górze.
Dodała, że przecinka samosiejek jest koniecznością. – Teraz park jest wysprzątany, a dziczki wycięte. Może pan zobaczyć – zachęca.

Zieleń miejska dementuje wieści, jakoby w parku wycinano stare drzewa. Na to potrzebne jest zezwolenie. Pod piłę idą tylko wspomniane samosiejki. Niestety, nie wszędzie. Warto by przerzedzić nieco park na samym wzgórzu, gdzie nie wycinane od dawna właśnie „samosiejki” powoli stają się drzewkami skutecznie zasłaniającymi jedną z największych byłych atrakcji parku, czyli widoki na Jelenią Górę i okolicę.

Załączamy zdjęcia, które nasz Czytelnik wykonał w minionym tygodniu w parku na Wzgórzu Kościuszki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~bary33 14-01-2008 8:38
Dodałbym komentarz ale i tak go nie puścicie bo MPGK to Wasz sponsor... Szkoda....
~Yogi 14-01-2008 9:29
Widac Czytelnik z ulicy Matejki nalezy do kategorii ludzi , którym wszystko przeszkadza. Jeżeli ma duzo wonego czasu to niech spojrzy na kominy z okolicznych domów (Matejki)i tam dopiero ludzie palą wszystko. Na Wzgórzu Kościuszki bywam codziennie i nie zauwazyłem , aby dym z gałęzi był toksyczny i aby palone ogniska zagrażały czemukolwiek. Zastanawiam się, Szanowna Redakcjo czemu ma słuzyć taki artykuł ,czyzby brakowało tematów, <br><br> <i> Drogi Czytelniku/czko - redakcja nie może zostawić tematu zgłoszonego przez jednego z Was :-) - pozdrawiam TEJO </i>
~NINA 14-01-2008 9:43
tEN PAN Z APARATEM SZUKA CHYBA TANIEJ SENSACJI , BO CÓŻ ZŁEGO JEST W PALENIU LIŚĆI LUB GAŁĘZI .JEST DUŻO WIĘCEJ INNYCH NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW.
~ELŻBIETA 14-01-2008 9:46
A CZY NIKT NIE WIDZI CO LUDZIE Z MPGK RROBIA Z DZREWAMI ROZUMIEM PRZyCINKĘ CHORYCH GaŁĘZI ALE ONI GOLĄ DO ŁYSEGO WSZYSTKIE GAŁĘZIE NAWET BZY A NA TYM CHYBA TRZEBa się choć trochę zanać
~ktoś 14-01-2008 10:29
to wam wszystkim zycze abyście mieszklali w niedlekim sasiedztwie dziłeczek czego tam nie pala a sezon trwa właściwie cały rok ,zimoa to i tak nie przeszkadzalale latem .Z wyrazami szacuneczku
ebee 14-01-2008 11:46
Mpgk wpada we własne sidła. Za przyjmowanie odpadów na wysypisko trzeba słono płacić. Więc pracownicy dostali nakaz palenia śmieci.Zawsze to taniej ! Zwykłego odbiorcę zmusi się do płacenia, choćby przy pomocy komornika......... No ale jak wszędzie są równi ..........i równiejsi ! EBEE
~xxx 14-01-2008 13:26
temu panu z matejki to chyba przyzwyczajenia jeszcze z komuny ze służby zostały jakim to trzeba byc złośliwcem
~ 14-01-2008 14:09
widzem ze ebee to istny fenomen nic nie robi tylko wypisuje komentarze na wszystkim sie zna i wszystko wie najlepiej IDEAŁ hehe PS do roboty sie wez a nie siedzisz tu dzien i noc i komentarze dodajesz
~Łowca byków 14-01-2008 15:32
Jechałem do LOK-u i dym był faktycznie jakiś taki inny. Zastanawiałem się dlaczego oni to palą, a nie utylizują. Przecież mogli zawieźć do Kostrzycy. Poza tym to jak im zimno to niech sobie flaszkę kupią, zresztą i tak kupują sądząc po tych fioletowych nosach. Po co to tłumaczenie tej pani z MPGK takich rzeczy nie powinno się robić. Ładnie by to było jakby tak również robili w środku miasta. Norma jest jedna i pani o tym dobrze wie.
~ 14-01-2008 15:36
Ty z Jelfy do roboty! a nie siedzisz w necie podczas godzin pracy :P Masz już po premii ;)
~<lol2> 14-01-2008 15:53
widac ze ten co to powiedzial to jakie spoleczniak co wszystko mu przeszkadza to co maja z tym zrobic jak nie spalić?
~ 14-01-2008 16:42
Wobec oprawa wszyscy sa równio i nie sądzę, aby trzeba teraz było roz[paczac nad bezmyśłością i wykorzystywaniem swojej pozycji przez MPGK. Przecież ta Firma zajmuje sie zawodowo "konserwacja " miejskiej i takie przyopadki obcnania gałęzi (ogławiania drzew i krzewów) są nagminne i wykonuje je jedn brugada " fachowców" Przeciez jest zakaz palenia gałęci i innych odpadków i to uchwałony jak pamiętam przez naszych Rajców. Istotnie wywózka na śmietniko jest gosztowne, palic nie można - to przecież wystarczy kupić kruszarkę do gałęzi i robić komposty - bo i jak widac na zdjęciu - liści jeszcze sporo. A za dwa latka humus na kwietniki miejskie jak znalażł - za darmo. Tak się przweciez robi w wielu miestach, gdzie ludzie myślą. A pretensje o robienie zdjęć... Gdyby nie takie dowody - to MPGK posądziłóoby o pomówienie ich przestrzegania prawa
~sąsiad z IZBY S. 14-01-2008 17:16
Chciałam potwierdzić: Jestem obok tego miejsca prawie codziennie. to skandal .od czasu zeszłorocznej wichury( w styczniu akurat rocznica ) zrobiło sobie MPGK plac składowy ,miejsce codziennych ognisk , codziennego potwornego chałasu spowodowanego włączoną maszyną kilka razy dziennie do przerobu gałęzi na trociny.Potem tte trociny z tamtąd wywożą do ogrzewania własnych pomieszczeń.Plac w tym miejscu jest zeszpecony ciągłym bałaganem. Może TV Dami ,która obok ma siedzibę i przejeżdza obok tego nielegalnego wysypiska kilka razy dziennie nakręci to i wyemituje program. My pracownicy IZBY protestujemy i dziękujemy za codzienną dawkę ,,świeżego powietrza i miłych dzwięków,,.Zamykamy okna obok ale to widać, słychać i czuć Prosimy o zmianę lokalizacji tego "wysypiska"
~_rymcycymcy___ 14-01-2008 21:44
Do sąsiada z 17:16 ...przecież IZBĘ zlikwidowano. Teraz jest tam firma z gaśnicami. Ale przyznam, że przydałoby się Was reaktywować, bo pijaków cała masa. Było spanko, czyste piżamki i dobre śniadanko. Jestem z Wami ! ;)
~do rymcy... 14-01-2008 23:59
Ty to tylko znasz Izbę wyt...przy Wolności a tu chodzi o Izbę Skarbową w Parku ( oj oj popraw się chociaż za to jest fajnie i gites! )

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group