Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6840
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Płoną ogniska na Wzgórzu Kościuszki

Poniedziałek, 14 stycznia 2008, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Płoną ogniska na Wzgórzu Kościuszki
Fot. Archiwum Czytelnika
Palenie tworzyw sztucznych i zanieczyszczanie środowiska toksycznym dymem zarzuca pracownikom zieleni miejskiej nasz Czytelnik z ulicy Matejki. – To niepoważne – komentują pracownicy instytucji.

– Ogniska płonęły przez osiem dni bez żadnego dozoru, a dym słał się po okolicy – zadzwonił do nas Czytelnik, który zastrzegł swoje dane do naszej wiadomości. Opowiedział, że podczas spaceru do parku spotkał pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy dokonywali przecinki drzew, a gałęzie palili. – Do ognisk dodawali też znalezione w parku śmieci. Smród był nie do wytrzymania, a ognisk nie dogaszali. Mogło skończyć się pożarem – relacjonuje jeleniogórzanin. Na dowód zrobił zdjęcia aparatem komórkowym.

– To niepoważne – usłyszeliśmy w zieleni miejskiej, która odpowiada za stan parków i skwerów w Jeleniej Górze. – Owszem, były ogniska. Nasi robotnicy palili drobne gałązki, bo było im zimno, a ten pan zrobił wielką aferę z niczego. Nawet do ochrony środowiska poszedł. A pracownicy nie palili żadnych tworzyw – mówi kierowniczka Oddziału Zieleni Miejskiej MPGK w Jeleniej Górze.
Dodała, że przecinka samosiejek jest koniecznością. – Teraz park jest wysprzątany, a dziczki wycięte. Może pan zobaczyć – zachęca.

Zieleń miejska dementuje wieści, jakoby w parku wycinano stare drzewa. Na to potrzebne jest zezwolenie. Pod piłę idą tylko wspomniane samosiejki. Niestety, nie wszędzie. Warto by przerzedzić nieco park na samym wzgórzu, gdzie nie wycinane od dawna właśnie „samosiejki” powoli stają się drzewkami skutecznie zasłaniającymi jedną z największych byłych atrakcji parku, czyli widoki na Jelenią Górę i okolicę.

Załączamy zdjęcia, które nasz Czytelnik wykonał w minionym tygodniu w parku na Wzgórzu Kościuszki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1160
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group