Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4831
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Płoną łąki, pola, ugory. Bez litości dla podpalaczy

Wtorek, 8 marca 2011, 8:01
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Płoną łąki, pola, ugory. Bez litości dla podpalaczy
Fot. TEJO
Tylko w minioną niedzielę strażacy aż piętnaście razy wyjeżdżali do płonących łąk i nieużytków. Codziennie takich wyjazdów jest co najmniej kilka. Bezmyślni podpalacze podkładają ogień w okolicach zabudowań mieszkalnych, lasów i dróg. Strażacy zapowiadają, że każdy sprawca zostanie ukarany. Zapłaci mandat do 500 zł lub trafi przed sąd.

Łąki i nieużytki płonęły od samego rana w wielu miejscach Jeleniej Góry. Przykładem są tereny przy Alei Jana Pawła II, ulicach: Wolności, Okopowej, Obrońców Pokoju, Hirszfelda, Konstytucji 3 Maja, Krośnieńskiej, Podchorążych czy Sudeckiej. Strażacy wyjeżdżali również w do Miłkowa, Karpacza czy Dąbrowicy. Pożarów powstałych wskutek podpalenia nie brakowało także wczoraj: płonęły nieużytki w pobliżu dawnej cegielni „Sofal”, tam, gdzie przed laty działało miejskie wysypisko śmieci (akcja gaśnicza - na zdjęciu).

– Od lipca 2010 roku zgodnie z przepisami pożarowymi wypalanie traw i nieużytków położonych w sąsiedztwie budynków mieszkalnych czy innych zabudowań oraz terenów zalesionych jest zakazane. Wcześniej regulowały to przepisy dotyczące ochrony środowiska. Nowe przepisy dają nam możliwość natychmiastowego ukarania sprawców mandatem od 50 do 500 zł. W przypadku, kiedy podpalacz spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi sprawę możemy skierować do sądu, który może orzec znacznie surowsze kary. W związku ze skalą tego zjawiska, każdy z ustalonych sprawców zostanie przez nas ukarany – mówi kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group