Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7181
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Platforma zaprezentowała kandydatów

Poniedziałek, 21 września 2015, 12:21
Aktualizacja: Sobota, 26 września 2015, 10:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Platforma zaprezentowała kandydatów
Fot. Przemek Kaczałko
Prezentacji kandydatów Platformy Obywatelskiej poświęcono wczorajszą (20.09) konferencję prasową w Książnicy Karkonoskiej, podczas której kandydaci partii Ewy Kopacz za pośrednictwem dziennikarzy chcieli przedstawić się społeczeństwu.

Jedynką na liście PO w okręgu legnicko-jeleniogórskim ma być Stanisław Huskowski z Wrocławia, który po odgórnej decyzji władz partii zastąpił na tej pozycji Grzegorza Schetynę. - Jest to dla mnie pewne zaskoczenie, ale jestem Dolnoślązakiem, tu się urodziłem i zawsze reprezentowałem całą ziemię dolnośląską w Sejmie – tłumaczy sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Na spotkaniu z dziennikarzami pojawiła się również zwolenniczka frakcji Grzegorza Schetyny - Zofia Czernow, która o mandat na drugą kadencję będzie się ubiegać z gorszej pozycji niż przed czterema laty (wówczas była nr 4). - Uważam, że to jest dobre miejsce. Mam plakat „poseł na szóstkę” i myślę, że wygram z tą szóstką. W tej chwili nie chodzi nam o kwestionowanie miejsc na listach, a o dobry start w wyborach, żeby utrzymać tyle mandatów ile mamy, a być może zwiększyć do sześciu – stwierdziła posłanka Zofia Czernow, która przyznała, że ubolewa nad losem Jerzego Pokoja w partii, ale nie chciała szerzej komentować sprawy usunięcia z partii konkurenta Huberta Papaja w wyborach do Senatu.

Do Jeleniej Góry oprócz wymienionych przybyli m.in. Ewa Drozd z Głogowa (nr 2), Iwona Krawczyk z Kamiennej Góry (nr 4). Swoją obecność zaznaczyli również jeleniogórzanie: Piotr Miedziński (nr 3), Grażyna Musiał (nr 14), a także piechowiczanin Rafał Mazur, który zamyka listę PO w okręgu wyborczym nr 1. Ponadto głos zabrał Hubert Papaj – kandydat do Senatu oraz szef sztabu partii w OW1 – marszałek województwa Cezary Przybylski. Działacze partii zapowiedzieli okręgową konwencję programową, która za dwa tygodnie ma się odbyć w Legnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group