Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3238
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Plastikowe wysypisko w centrum Cieplic

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 20 lipca 2008, 8:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 lipca 2008, 7:29
Autor: Angela
– Pojemnik na plastik, który stał miedzy budynkami 13 a 15 na ulicy Cieplickiej został skradziony co pracownicy naszej firmy zgłosili policji – usłyszeliśmy od pracownika firmy Simeko.
Fot. TEJO
Mieszkańcy ulic Cieplickiej i przyległych tak przyzwyczaili się do stojącego pojemnika na plastik między budynkami 13 a 15, że nawet nie zauważyli jego zniknięcia. Kiedy ktoś ukradł kosz, mieszkańcy zaczęli układać plastikowe odpady na ziemi. – Czy ktoś zareaguje w końcu na to śmietnisko w centrum Cieplic – pyta lokatorka z ulicy Tabaki.

Pojemnik, który obsługiwała firma Simeko w Jeleniej Górze, zniknął ze swojego dawnego miejsca na początku lipca. Nie trudno zauważyć, w którym miejscu stał bowiem teraz ułożony został tam stos plastikowych butelek i pojemników.

Kiedy zawieje wiatr z poukładanych butelek robi się tu jedno wielkie śmietnisko – skarży się lokatorka z ulicy Tabaki, która dane pozostawiła do naszej wiadomości. Nawet wyrzucanie butelek w zawiązanych reklamówkach nic nie daje, bo zawsze przyjdzie ktoś, kto chce zobaczyć co jest w środku i powyrzuca plastik na zewnątrz.

– Sprawę zgłosiłam do firmy Simeko, ale ta odesłała mnie do zarządcy. Zarządca natomiast odsyła mnie do firmy Simeko i błędne koło się zamyka. A śmieci jak szpeciły okolicę, tak szpecą.

Po naszym telefonie do firmy obsługującej wywóz nieczystości okazało się, że śmieci jeszcze długo miotane byłby przez wiatr. Z czystością i estetyką miasta, wygrała bowiem biurokracja.

– Pojemnik na plastik, który stał miedzy budynkami 13 a 15 na ulicy Cieplickiej został skradziony co pracownicy naszej firmy zgłosili policji – usłyszeliśmy od pracownika firmy Simeko. – Nowego pojemnika nie możemy natomiast podstawić, dopóty, dopóki zarządca nie wystąpi o to do nas z oficjalnym pismem. Nie możemy sobie stawiać pojemników tam gdzie się nam to podoba. Jeśli wpłynie do nas takie pismo, pojemnik zostanie podstawiony.

Zakład Gospodarki Lokalowej „Południe”, który jest tylko częściowym zarządcą tego terenu, do naszego telefonu o sprawie ponoć nic nie wiedział.
– Nikt nam tej sprawy nie zgłaszał – usłyszeliśmy. Oczywiście wystąpimy z pismem do Simeko w Jeleniej Górze o postawienie kolejnego pojemnika, jednak uważam, że z takimi sprawami mieszkańcy powinni najpierw zgłaszać się do mnie – powiedziała Krystyna Jankowiak-Witek dyrektorka ZGL Południe. – Wówczas sprawa byłaby już dawno załatwiona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

kazimierzp 20-07-2008 10:05
Za porządek na danym terenie odpowiada Własciciel lub Zarządca terenu (równorzędnie, taki jest wyrok NSA). Dlatego nalezy sprawdzić w ewidencji gruntów kto jest właścicielem i ... Inna sprawa to to iż domy przez wiele lat były sprzedawane po obrysie (taka czysta głupota z czasów komuny), a mieszkańcy tych domów - teraz właściciele przyzwyczaili się do korzystania z gruntów gminy na swoje potrzeby, nie płacąc z tego tytułu zadnych kosztów (stoja smietniki, samochody, trzepaki, działki z kwiatkami, cebulą i innymi warzywami!!! Ten kto składa tam plastikowe pojemniki łanmie prawo bo zaśmieca cudzy teren, dlatego mozna go wykryć, nałozyc mandat i "po kłopocie!?" Raczej nie! Z tego co wiem na podstawie lektury m.innymi "jelonki" to te pojemniki na plastiki sa własnością MPGK. Wspólnota wybrała Simet, więc właściciel pojemników zabrał swoją własność! To naturalne! Może Simet oprócz wygrywania przetargów na wywóz smieci zacznie też robic to co poprzednik!?! Z drugiej strony przy obserwacji kto wynosi te śmieci plastykowe okaże się (tak mniemam), że sa to ci co narzekaja na hałde śmieci! Jak wynoszą to też i niech zlecą jakiejś firmie (może byc Simeko) oczyszczenie działki z ich smieci! A miasto jako właściciel terenu niech zacznie ściagać haracz za bezumowne korzystanie z gruntów miasta, czyli z nas wszystkich mieszkańców!!! Bo gmina, zwana inaczej "komuną" (tak, tak!!!) to wspólnota wszystkich mieszkańców i jezeli ktoś okrada, lub nie płaci za korzystanie z naszej wspólnej własności to zabiera nam wszystkim - po trochu!!!
~m 20-07-2008 10:45
ciekawy jakiego typu był ten pojemnik.. czy iglo, czy zrobiony z siatki, albo z plastiku.
KochaSJG1983 20-07-2008 10:56
Najlepiej zrobić z Cieplic śmietnisko i tyle... Gadanie o d Maryny, że nie mogą dać nowego pojemnika... Szkoda słów...
~a 20-07-2008 11:00
zdjęcie pasuje do artykułu...
piipi 20-07-2008 11:15
..Taki pojemnik jest strasznie duzy i mozna tam niegrzecznego mezczyzne wsadzic.~Wiadomo,taka "klatka" do NIEGO pasuje !.
zloty666 20-07-2008 11:24
. . . czasy się zmieniły, metody te same . . . - czyli od Annasza do Kajfasza . . .NON COMMENTARE . . .
~Juhas z Lubiechowej 20-07-2008 15:01
A co Piipi - biedactwo Ty moje widzę, ze znudziła Ci się już samotność i dziewictwo i chcesz takiego mężczyzne wyzwolić z klatki po butelkach w zamian za obietnice małżeństwa? Kojarzy Ci się taka klatka z domem i niegrzecznym mezczyną pod pantoflem, że tak się przymierzasz??? Bo to i za saperami się rozglądasz co to maja długie i wybuchowe lonty, a i Cypiska, jak i Rumcasa Hance chcesz zaanektować, a i Ryczerzyka z Dłuugim mieczem , a i Mecenasowi kija którym kocurów odbedzał.a i tyle inkszych rzeczy wymieniasz, te trudno spisać, ze w podtekście wygląda to wszystko nawet nie na feminizm, a POGOŃ ZA DWUNOŻNYM KOCUREM!!! Więc jak to ostatecznie jest???
~jelgór 20-07-2008 16:01
Panie Kazimierzu, ale pojemnik należał do Simeko, a nie do MPGK i Simeko zgłosiła kradzież swojego pojemnika. Umowy z Simeko standardowo przewidują natomiast, ze Simeko nie odpowiada materialnie za kradzieże pojemników (co jest rozwiazaniem wątpliwym prawnie, bo strata obciąża przecież właściciela). Jeśli tu też jest taka umowa, to faktycznie odpowiada ZGL jako zarządca, co zresztą potwierdza pani dyrektor.
piipi 20-07-2008 18:30
..do - [~Juhas z Lubiechowej..]...ty jestes FAJNYM BARANEM !!. ~Tylko podejrzenia i szukanie przyczyny...WIADOMO mezczyzna. ~Juhas,ty masz serduszko i co czujesz do innych ludzi ?.~Pomysl,ale tak na spokojnie i tym serduszkiem "lagodnego baranka".~W kazdym czlowieku tkwi dobroc i w to strasznie WIERZE !!.
~d3m0l 20-07-2008 21:45
skoro kradną ToyToy'e to czemu nie takie fajne pojemniczki na np. ptaszarnię czy coś. Ogłaszam konkurs na pomysł, co da się zrobić z takiego pojemnika? moja druga kandydatura to do klatka dla psa.
~oko 20-07-2008 22:54
Ładny ten niebieski pojemnik - zużyty plastik można wywozić na "sygnale".
~Ziomal 21-07-2008 0:32
Olba Driver ^^
~ 21-07-2008 8:51
Na osiedlu XX-lecia też ostatnio namieszali z pojemnikami na śmieci. Na obrzezu osiedla i parku norweskiego, zawsze staly pojemniki na śmiecie. Teraz ich tam nie ma, za to w innym miejscu (gdzie dotychczas nie bylo żadnego) pojawiły sie dwa kubly, a przy innym kontenerze trzy dodatkowe kubły. Wygląda na to, że ten jeden samochód zabierał śmieci, a drugi przywióz puste kubły i postawił je według własnego widzi mi się.
~AoL 22-07-2008 2:12
nie tak dawno ktoś podpalił pojemnik na butelki plastikowe na wysokości ul. Kasprzaka w Cieplicach. Spaleniu uległy także stojące obok pojemniki na butelki szklane i odzież. Do tej pory nikt odpowiedzialny się nie zajął wymianą pojemników a obok na trawce urosła już niemała "szklana kupa" z butelek. Zapraszam Jelonkę do zrobienia kilku fotek tego "pejzażu".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group