Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2555
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Plastikowe wysypisko w centrum Cieplic

Niedziela, 20 lipca 2008, 8:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 lipca 2008, 7:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Plastikowe wysypisko w centrum Cieplic
– Pojemnik na plastik, który stał miedzy budynkami 13 a 15 na ulicy Cieplickiej został skradziony co pracownicy naszej firmy zgłosili policji – usłyszeliśmy od pracownika firmy Simeko.
Fot. TEJO
Mieszkańcy ulic Cieplickiej i przyległych tak przyzwyczaili się do stojącego pojemnika na plastik między budynkami 13 a 15, że nawet nie zauważyli jego zniknięcia. Kiedy ktoś ukradł kosz, mieszkańcy zaczęli układać plastikowe odpady na ziemi. – Czy ktoś zareaguje w końcu na to śmietnisko w centrum Cieplic – pyta lokatorka z ulicy Tabaki.

Pojemnik, który obsługiwała firma Simeko w Jeleniej Górze, zniknął ze swojego dawnego miejsca na początku lipca. Nie trudno zauważyć, w którym miejscu stał bowiem teraz ułożony został tam stos plastikowych butelek i pojemników.

Kiedy zawieje wiatr z poukładanych butelek robi się tu jedno wielkie śmietnisko – skarży się lokatorka z ulicy Tabaki, która dane pozostawiła do naszej wiadomości. Nawet wyrzucanie butelek w zawiązanych reklamówkach nic nie daje, bo zawsze przyjdzie ktoś, kto chce zobaczyć co jest w środku i powyrzuca plastik na zewnątrz.

– Sprawę zgłosiłam do firmy Simeko, ale ta odesłała mnie do zarządcy. Zarządca natomiast odsyła mnie do firmy Simeko i błędne koło się zamyka. A śmieci jak szpeciły okolicę, tak szpecą.

Po naszym telefonie do firmy obsługującej wywóz nieczystości okazało się, że śmieci jeszcze długo miotane byłby przez wiatr. Z czystością i estetyką miasta, wygrała bowiem biurokracja.

– Pojemnik na plastik, który stał miedzy budynkami 13 a 15 na ulicy Cieplickiej został skradziony co pracownicy naszej firmy zgłosili policji – usłyszeliśmy od pracownika firmy Simeko. – Nowego pojemnika nie możemy natomiast podstawić, dopóty, dopóki zarządca nie wystąpi o to do nas z oficjalnym pismem. Nie możemy sobie stawiać pojemników tam gdzie się nam to podoba. Jeśli wpłynie do nas takie pismo, pojemnik zostanie podstawiony.

Zakład Gospodarki Lokalowej „Południe”, który jest tylko częściowym zarządcą tego terenu, do naszego telefonu o sprawie ponoć nic nie wiedział.
– Nikt nam tej sprawy nie zgłaszał – usłyszeliśmy. Oczywiście wystąpimy z pismem do Simeko w Jeleniej Górze o postawienie kolejnego pojemnika, jednak uważam, że z takimi sprawami mieszkańcy powinni najpierw zgłaszać się do mnie – powiedziała Krystyna Jankowiak-Witek dyrektorka ZGL Południe. – Wówczas sprawa byłaby już dawno załatwiona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group